Anna: Maminka musela kvůli koronaviru čekat dlouho na biopsii. Nádor se bohužel zvětšil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Podpora pro maminku 1
Podpora pro maminku 1

Když Stanislava zjistila díky samovyšetření, že má bulku v prsu, neváhala a ihned jednala. To se stalo v prosinci a od té doby se situace několikrát změnila k horšímu a opět k lepšímu.

Po návštěvě obvodního lékaře byla Stanislava odkázána na mammární poradnu, jenomže termín jejího vyšetření měl proběhnout až za dlouhou dobu. A zdravotní problémy začaly přibývat.

Situaci zhoršil i Covid-19

„Maminku sice uklidnil názor lékařů, že se zatím o nic nejedná. Jenomže situace se zhoršovala a my nemohly čekat až do května, kdy byla objednaná. Začaly jsme proto pátrat po jiném řešení,“ vysvětluje dcera Anna.

V březnu se podařilo dostat maminku na vyšetření, jenomže s příchodem Covidu se opět několik dalších prohlídek muselo odsouvat. Během doby, než došlo k biopsii, se nádor zvětšil.

„Doktoři nám nakonec řekli, že má maminka skutečně rakovinu, že má metastáze na kostech, bude muset chodit na chemoterapie, ale i tak má šanci přežít nejdéle rok. Ani jedna z nás se s tím nechtěla smířit,“ vykládá Anna.

Zdroj: znesnaze21.cz

Pomohlo spojení klasické léčby s alternativní medicínou

Stanislava nic nepodcenila. Dodržovala pokyny doktorů, docházela na chemoterapie, rozhodla se ale paralelně s touto léčbou vyzkoušet také alternativní medicínu. A díky kombinaci se nakonec ukázalo, že má šanci se rakoviny úplně zbavit.

„Doktoři na onkologii nevěřili, že je něco takového možné. V současné situaci má maminka šanci se úplně vyléčit,“ říká nadšeně dcera. „Musí ale ještě minimálně rok dodržovat podpůrnou léčbu, která stojí zhruba 15 – 20 000 Kč měsíčně.“

Podle Anny navíc ani po skončení této doby nebude všemu konec. Stanislava bude muset až do konce svého života chodit na terapie v určitých dávkách. A bohužel tuto léčbu neplatí pojišťovna.

„Proto se obracím s žádostí o pomoc na vás. Ráda bych, aby se pro mou maminku podařilo vybrat alespoň minimální částku, která by jí s léčbou pomohla. Sama chodím do práce a snažím se jí přispět, ale bohužel to není dostatečné,“ říká Anna a dodává, že za jakýkoli příspěvek předem děkuje.

Článek byl zpracován na základě příběhu, fotografie zachycují skutečné osoby.
Autor: Martina Nováková, PR koordinátorka Nadačního fondu pomoci Karla Janečka – znesnáze21, ve spolupráci s redakcí OnlyU

CHCI PŘISPĚT    CHCI ZALOŽIT SBÍRKU

Zdroj: znesnaze21.cz


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články