Anička (5) a Ondrášek (4): Maminčin nový přítel je drogový dealer. To, co s ní provádí, ohrožuje i náš život

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Divenka plac
Zdroj: Shutterstock

Aničku a Ondru přivedla do Klokánku žena, která uvedla, že se dostala do špatné životní situace. Děti nebyly nijak zanedbané, o mamince mluvily hezky, Klokánek proto věřil, že ji jen nepříjemný sled událostí donutil jít na čas bydlet k matce do garsonky.

Děti měly zůstat v Klokánku jen na nějaký čas, aby si matka našla práci a bydlení a postavila se opět na vlastní nohy. Všichni jí fandili a věřili tomu, že příběh bude mít šťastný konec.

Stýskalo se jim po mamince

Anička se v Klokánku aklimatizovala poměrně rychle. Začala si hrát s ostatními a smát se. Občas se jí ale po mamince zastesklo. Hůř na tom byl Ondra, který první dny proplakal.

Maminka chodila za dětmi zpočátku na návštěvy velmi často. Oba sourozenci byli šťastní a vždy po jejím odchodu zesmutněli. Nicméně to vypadalo, že si žena svůj život dává do pořádku a brzy si děti vezme domů.

Našla si přítele závislého na drogách

Matka dětí si brzy našla přítele. Najednou začala docházet za dětmi do Klokánku méně a méně často. Jednou se vymluvila, že jí ujel autobus, jindy neměla na jízdenku.

Tety v Klokánku považovaly vliv jejího přítele za velmi špatný, netušily ale, jak moc ji nový muž stahuje ke dnu.

Po jedné z návštěv, při které se zdálo chování dětí maminky velmi divné, zjistil Klokánek, že už v minulosti měla žena problémy s drogami.

Její přítel je podle dostupných informací známá firma, s drogami obchoduje a sám je také bere.

Podle všeho to vypadá, že i maminka Ondry s Aničkou opět upadla do závislosti.

Otec by si vzal jen jednoho z nich

S dětmi kromě matky pravidelně komunikuje i otec. Problém ovšem je, že je biologickým tatínkem pouze Ondry. I
když bydlí v zahraničí, kdyby se matka dětí nedala do kupy, slíbil, že by si to zařídil tak, aby si mohl Ondráška vzít.

Jenže Aničku za žádnou cenu nechce, protože to prý není jeho dcera. Klokánek se proto snažil matce dětí promluvit do duše, aby svému novému příteli nepodlehla příliš a nepřišla kvůli němu o Ondru s Aničkou. Byla by totiž škoda, kdyby se sourozenci, kteří se mají velmi rádi, museli nakonec rozdělit.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí – zřizovatele zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek, ve spolupráci s redakcí OnlyU

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých 15 zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí. Děti přijímáme v jakoukoliv denní hodinu.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří chápou naši těžkou situaci obzvlášť v této době a pomáhají nám pečovat o děti, které pomoc potřebují. Velký dík si zaslouží i naše tety a strýcové, které bez ohledu na riziko se starají o svěřené děti.

Děkujeme rovněž za všechny darované jednorázové ochranné pomůcky od soukromých firem a veřejnosti, které nám pomohou chránit naše děti a zaměstnance.

S přáním pevného zdraví Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí.

Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2021 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300 – možnost online platby na webových stránkách. Za každý dar děkujeme.


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články