Andrea prožívá jednu ránu za druhou: Natálka má novotvary v noze. Valinka trpí onemocněním jater

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
nemocne divky uvodni
nemocne divky uvodni

Andrea s manželem vždy chtěli mít velkou rodinu. Narodily se jim tři dcery a až do loňského roku se zdálo být vše v pořádku. Jenomže potom přicházela jedna rána za druhou. Nyní trpí všechny tři dívenky nemocemi a rodina finančně situaci nezvládá. Přesně z toho důvodu je tu sbírka, která by rodině pomohla náročnou situaci vyřešit.

Jako první onemocněla čtyřletá Patrície

„Když byla Pátě diagnostikována leukémie, byl to pro nás šok,“ popisuje matka. „Standardní léčba navíc nezabírala a holčička dostala silné horečky. Musela jsem s ní dlouhodobě zůstat v nemocnici, zatímco o zbylé dvě dcery se doma stará manžel,“ vypráví.

Dívce se navíc k nemoci přidalo těžké astma, které průběh leukémie pouze zhoršuje. Dívenka trpí častými záněty průdušek a musí užívat antidepresiva. A v tomto náročném období přišla další rána v podobě nemocí dvouleté a šestileté dcerky.

Natálka má novotvary v noze. Valinka trpí onemocněním jater

U šestileté dcerky se přišlo na novotvary v nožičce, což pro ni znamená nutnost podstoupit náročnou operaci. Nejmladší, dvouletá Valinka, trpí závažným onemocněním jater, a navíc má autismus. Zatímco maminka se v nemocnici starala o Patrícii, dvě dcery s dalšími nemocemi má na starosti tatínek.

Zdroj: znesnaze21.cz

„Je to pro nás časově i finančně náročné. Holčičky navíc trpěly, protože jsou od sebe vzájemně odloučené,“ vypráví maminka. „Peníze ze sbírky bychom rádi využili na nákup léků a hygienických potřeb, které nehradí zdravotní pojišťovna,“ dodává.

Rodina požádala původně o sbírku na 30 000 korun. Ty se podařilo vybrat a nyní běží sbírka znovu. Patrície se před nedávnem vrátila po odběru kostní dřeně domů, ale má oslabenou imunitu a stále je pro ni důležité dodržovat stravovací i hygienická pravidla, která jsou finančně náročná. Právě proto byla cílová částka navýšena na dvojnásobek původních 30 000. Podaří se celkem 60 000 korun vybrat, a ulehčit tak rodině alespoň trochu od jejích starostí?

Článek byl zpracován na základě příběhu, fotografie zachycují skutečné osoby.
Autor: Redakce ve spolupráci s projektem Nadačního fondu pomoci Karla Janečka – znesnáze21

CHCI PŘISPĚT    CHCI ZALOŽIT SBÍRKU

Zdroj: znesnaze21.cz


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články