Za pár dní začíná čínský rok vodního Králíka. Ovlivní všechny osoby na planetě

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
rok zajice
Zdroj: Shutterstock

Náš rok 2023 už sice začal, v Číně ale nový rok začíná až za několik dní. 22. ledna 2023 vystřídá Tygra v jeho pozici Králík. Rok Králíka je významný z mnoha důvodů a i nám může leccos předpovědět. Co nás tedy podle čínského horoskopu letos čeká?

V čínském horoskopu se objevuje každý rok jedno z dvanácti zvířat. Postupně se střídají Krysa, Vůl, Tygr, Králík, Drak, Had, Kůň, Koza, Opice, Kohout, Pes a Prase. Rok 2023 je rokem Králíka, který má představovat především utíkání před nepřízněmi osudu, taktický ústup a umění najít vhodnou chvíli k zabodování.

Králík je rychlý, hbitý, umí včas poznat, že nemá cenu bojovat, a vrací se ke svým plánů až ve chvíli, kdy je možné je naplnit. Lidé, kteří se v tomto roce narodí nebo přišli na svět v předchozích letech Králíka, jsou tak předurčeni k tomu být taktiky, kteří si na velké věci dovedou počkat.

Ostražitý, vtipný a pohodlný

Lidé narození ve znamení Králíka jsou považováni za vtipné jedince, kteří se ve společnosti rádi baví, všechno se jim daří a cokoli, do čeho se pouští, pro ně dopadne pozitivně. A není se čemu divit. Králíci totiž dovedou vycítit, co se jim nepodaří, a do toho se tak nikdy nepouští.

Králík je příliš pohodlný na to, aby o své úspěchy bojoval. Když vidí, že se mu cíl vzdaluje, nezrychlí. Naopak ale umí skvěle utíkat před problémy, které nechá daleko za sebou. Díky tomu se vždy vrhne jenom na to, co pro něj bude mít pozitivní výsledky.

Rok vodního Králíka

Králík se dělí podle elementů na několik typů. Existuje rok zemního Králíka, vzdušného, větrného, ohnivého a vodního. A právě poslední typ přichází na řadu v roce 2023. Vodní Králík je jemný, trochu tajemný, milý, přizpůsobivý, někdy ale trochu přihlouplý.

Jedinci narození v roce 2023 tak budou sice vypočítaví, v reálném životě ale občas trochu nepoužitelní a velmi závislí na druhých, především na rodině a na partnerovi. Bude jim ale dobře prakticky v jakémkoli prostředí a dovedou se velmi rychle přizpůsobit jakékoli situaci.

Co znamená rok Králíka pro nás?

Rok Králíka neovlivňuje pouze osoby v něm narozené, ale i všechny ostatní lidi na planetě. Podle čínského horoskopu je letos rok vhodný pro velká rozhodování, u kterých bychom ale právě po vzoru králíka měli přemýšlet nad tím, zda se nám vyplatí riskovat.

Někdy je lehčí ustoupit a počkat si na vhodnou chvíli, která nám úspěch zaručeně přinese. Pro některá tvrdohlavější znamení, jako jsou například Beran, Býk či Lev, ale možná bude právě z tohoto důvodu letošní rok velmi náročným.

Zdroj: Express, China Highlights, Irish Mirror

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články