Namíchejte si na silvestra drink podle znamení zvěrokruhu. Pro Lva gin s tonicem, Rak nepohrdne mojitem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Drinky
Zdroj: Shutterstock

Každé znamení je trochu jiné a každé bude také trochu jinak prožívat silvestra. Podle toho, kdy jste se narodili, si ale můžete například namíchat drink, který je pro vás nejvíce vhodný. Víte, který je ten váš?

Znamením narozeným v ohnivém živlu víc vyhovuje chuť hořká. Těm, co se narodili jako zemní živel, přijde vhod kyselý drink, uvádí například server České nápoje. My vám představíme konkrétní drinky, které se hodí k jednotlivým znamením.

Beran

Cuba Libre. Na přípravu tohoto nápoje budete potřebovat 10 centilitrů coly, 5 centilitrů bílého rumu a jednu limetku. Jedná se o nakopávací drink, který vám dodá potřebnou energii, abyste přežili celý silvestrovský večer v dobré náladě.

Býk

White Russian je nápoj skládající se z 5 centilitrů vodky, 2 centilitrů kávového likéru, 3 centilitrů smetany a ledu. Býci obecně mají raději chladné nápoje s příchutí kávy.

Blíženci

Sex on the Beach je jedním z nejznámějších alkoholických nápojů. Připravíte ho z 4 centilitrů vodky, 2 centilitrů broskvové vodky, 6 centilitrů pomerančového džusu a 6 centilitrů brusinkového džusu. I Blíženci si potrpí spíše na nápoje s ledem.

Rak

Mojito. Kdo by neznal tenhle jednoduchý nápoj? Pro Raky jde o ideální pití, které mohou v malém množství popíjet celý večer. Připravíte ho z 5 centilitrů bílého ruku, 20 gramů cukru, 6 centilitrů vody, máty, limetky a ledu.

Lev

Gin s tonicem je nápoj gentlemanů. Správně by se měl připravovat v poměru 1 dílek ginu a 3 dílky tonicu. Lev se díky tomuto pití bude cítit sebevědomý, nebude mít problém stát se středem pozornosti a párty pořádně rozproudí.

Panna

Skinny Bitch je drink obsahující jen minimum kalorií. Jde o pití pro jemnější duše, které milují chuť perlivých nápojů. Připravíte ho z 4 centilitrů vodky, limetkové šťávy a 12 centilitrů perlivé vody. Skleničku ozdobte kolečkem citronu a nápoj pijte brčkem.

Váhy

Pro Váhy je typickým drinkem Frozen Daiquiri. To se připravuje z 5 centilitrů bílého rumu, citronové šťávy, tutti frutti sirupu a kopečku jahodové zmrzliny. I když je silvestr v zimě, tuhle studenou pochoutku si vychutnáte.

Štír

Negroni je nápoj připravený z 2 centilitrů suchého ginu, 2 centilitrů suchého šampaňského a 2 centilitrů hořkého bylinkového likéru. Podává se s ledem. Štírům sedí pro svou hořkou, zároveň ale poměrně silně alkoholovou chuť.

Střelec

Střelec si rád dopřeje Manhattan, nápoj z 5 centilitrů kvalitní whiskey, 2 centilitrů červeného vermutu a několika střiků koktejlových bitters. Jde o kvalitní nápoj, který sice vyjde trochu dráž, ale jeho chuť si člověk zapamatuje po zbytek života.

Kozoroh

Old Fashioned je koktejl s whisky, sodovkou, bitterem, to vše je navíc ozdobeno plátkem pomeranče a ideálně koktejlovou třešničkou. Kozoroh si u pití potrpí nejen na chuť, ale také na to, jak vypadá. Vizuální podoba je pro něj velmi důležitá.

Vodnář

Bloody Mary není nápoj pro každého. Někdo míchání vodky a rajčatového džusu vyloženě nesnáší. To ale není případ Vodnářů, pro které je tohle pití tou nejlepší volbou. Stačí smíchat 9 centilitrů vodky, citronovou šťávu a 18 centilitrů rajčatového džusu. Nezapomeňte na tabasco a pepř podle chuti.

Ryby

Long Island Iced Tea je drink složený z 1,5 centilitrů vodky, 1,5 centilitrů tequily, 1,5 centilitrů rumu, 1,5 centilitrů ginu, citronové šťávy, sladkého sirupu, 5 centilitrů coly a ledu. Stejně jako Ryby obsahuje od všeho něco a někomu jednoduše sedne, zatímco jiní se mu musí vyhýbat.

Zdroj: Pro ženyBlesk, České nápoje

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články