Horoskop: Poznejte sami sebe podle židovského horoskopu. Tohle o vás říkají hebrejské kmeny

od Šárka Cvrkalová
3 minuty čtení
zidovsky horoskop
Zdroj: Shutterstock

Klasický horoskop, ve kterém většinu znamení zastupují zvířata, známe asi každý. Prastarý hebrejský nebo také židovský horoskop ale místo tohoto využívá dvanáct kmenů a lidské smysly. Hlavní rozdíl mezi tímto horoskopem a naším klasickým je ten, že židovská astrologie se nezabývá budoucností, ale klade důraz na popis jednotlivých znamení.

Většina z nás má alespoň nějaký ten přehled o tom, co se o znamení, ve kterém jsme se narodili, říká. Někdy to sedí více, jindy méně. Jak je to ale se židovským horoskopem? Trefuje se charakteristika jeho znamení alespoň trochu do vaší povahy?

Juda – 21. 3. až 20. 4.

Lidé narození v tomto období patří především k cílevědomým a rozhodným osobám. Doprovází je ale také citlivost. Mezi jejich záliby patří především filosofie, zkoumání nových věcí a uvažování nad událostmi všedního dne do hloubky. Říká se také, že jedinci narození ve znamení Juda mají pozitivní energii, která k nim ostatní silně přitahuje.

Isachar – 21. 4. až 21. 5.

Isacharové jsou především zvídaví a energičtí. Užívají si života, jsou pozitivní a obvykle se velmi rychle pro všechno nadchnou. Pro ostatní jsou pak spíše lidmi s mnoha zálibami, kteří dělají všechno jen tak napůl, jim ale takový styl života plně vyhovuje.

Zebulon – 22. 5. až 21. 6.

Znamení Zebulon patří k těm, která mají nejpevnější vůli. Pokud si lidé narození v tomto období něco slíbí, jednoduše to dodrží, i kdyby je to mělo stát opravdu hodně. Nikdy nejdou proti svému slovu. Nedokáží tím pádem ale ani uznat svou chybu, a to ani ve chvíli, kdy už vědí, že něco pokazili.

Ruben – 22. 6. až 23. 7.

Znamení Ruben je výbušné a spontánní. Tito jedinci nikdy nad ničím dlouho nepřemýšlejí, jednají jednoduše tak, jak to v danou situaci cítí. To je sice někdy mrzí, jindy jsou ale ve výsledku rádi, že dali přednost afektu před myšlenkami. Tito lidé jsou také extrémně soutěživí.

Simeon – 24. 6. až 23. 8.

Klidní, stabilní a vytrvalí. Takoví jsou lidé, kteří se narodili ve znamení Simeon. Dlouho nad vším uvažují, dokáží si jednoduše spočítat veškerá pro a proti u každé situace. Když se pro něco nadchnou, dokáží tomu hodně obětovat. Zároveň ale na rozdíl od Zebulonů nemají problém uznat chybu a udělat vše pro její nápravu.

Gad – 24. 8. až 23. 9.

Lidé narození ve znamení Gada lační po vědomostech. Dají přednost studiu před vším ostatním, pokud mají možnost cestovat a poznávat nové věci z jiné perspektivy, ani chvíli nauvažují nad jinými možnostmi. Bohužel ale bývají tak nadšení ze studií, že chtějí poznávat stále víc a víc a nejsou schopni své nasbírané zkušenosti uplatnit.

Efraim – 24. 9. až 23. 10.

Lidé ve znamení Eiframu kladou důraz především na harmonii. Snaží se být spravedlivými prostředníky mezi dvěma stranami a dělá jim tak trochu dobře ocitnout se v konfliktu přátel a stát se jejich soudci. Neděsí je ani to, že jedna ze stran musí prohrát, a pravděpodobně tak budou mít z kamaráda rázem nepřítele.

Manases – 24. 10. až 22. 11.

Pro Manases je typická především radost ze života. Dokáže je nadchnout i maličkost, neustále se něčemu smějí, milují vyprávění vtipů a humor všeho druhu. Mezi těmito lidmi se podle hebrejského horoskopu nachází jen málo fyzicky či duševně nemocných.

Benjamin – 23. 11. až 22. 12.

Lidé, kteří se narodili ve znamení Benjamina, jsou idealisté, kteří obvykle touží po nemožném. Cokoli mají, to je pro ně málo, protože si uvědomují, že by mohli mít více. Naplnit jejich potřeby je velmi komplikované, a jsou proto náročnými společníky do vztahu.

Dan – 23. 12. až 20. 1.

Danové mají rádi ve všem svůj pořádek. Mají přehled o všem, co se děje, doma mají vždy uklizeno, ve vztazích mají jasno. Jejich neustálá touha po tom, aby bylo vše dokonalé, ale mnohdy ostatní štve. Proto mají tito perfekcionisté často problémy se vztahy v rodině i domácnosti.

Ašer – 21. 1. až 19. 2.

Znamení Ašer je skromné, citlivé, spíše introvertní. Tito lidé se neradi baví s velikou společností, věnují se spíše činnostem pro jednotlivce, na druhou stranu se ale dokáží poměrně rychle přizpůsobit situaci a obvykle jim nevadí téměř nikdo. Nemají problém s jednotlivci, ale s většími skupinami lidí ano.

Neftali – 20. 2. až 20. 3.

Neftali patří podle horoskopu k lidem, se kterými je nejsnadnější navazovat vztah. A to ať už přátelský, tak ten milostný. Tito jedinci se velmi dobře přizpůsobují okolí, jsou komunikativní, milí a každý s nimi snadno vychází. Někdy se ale zdá, že jsou možná až trochu moc vlezlí a chtějí se přátelit úplně se všemi, i s těmi, kteří za to podle jiných nestojí.

Zdroj: jweekly.com, stljewishlight.org

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články