Nostradamova předpověď pro rok 2023: Válka, hladomor a kanibalismus

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
nostradamus
Zdroj: Profimedia

Nostradamus žil před více než 400 lety. Přesto ale předpověděl budoucnost na několik století dopředu. Slavnou knihu Les Prophéties (v překladu Proroctví) vydal v roce 1555. Už v minulosti se několikrát lidé přesvědčili, že to, co v ní předpovídá, je skutečně pravdou. Co nás podle Nostradama čeká v roce 2023?

Byl schopen předpovědět vypuknutí pandemie v roce 2020, zmínil se také o celosvětovém konfliktu, kterým může být válka na Ukrajině, připomíná server Grunge. V roce 2023 nás podle Nostradama čeká dlouhé pokračování války, hladomor, a lidé prý dokonce začnou možná požírat jeden druhého.

Důsledky války i pandemie

Nostradamovy předpovědi nejsou přesné, v jistém slova smyslu se ale jeho slova až nápadně podobají tomu, co se skutečně ve světě děje. Pro rok 2023 nemá muž, kterého mnozí považovali za blázna, dobré zprávy.

V důsledku pandemie, jež nás trápila v minulých letech, ale také války, která ovlivňuje celou Evropu, nás čekají krušné chvíle a mnoho lidí po celém světě možná bude trpět hladem. Proto se podle serveru Toronto Sun Nostradamus zmiňuje ve svých predikcích i o kanibalismu.

Nukleární válka, inflace a světlo na Marsu

Nostradamovo tvrzení o „velké válce“ může podle mnohých znamenat nebezpečí vypuknutí jaderné války, píše server Popular Mechanics. Té se lidé obávají už od vypuknutí konfliktu na Ukrajině a Nostradamova slova nejsou příliš utěšující předpovědí.

„Tak vysoko stoupne cena pšenice, že člověk bude jíst své bližní,“ říká zase další předpověď. Ačkoli kanibalismus je v tomto ohledu nejspíš trochu nadsázkou, ceny potravin vlivem inflace rozhodně rostou, a v tomto bodě se tak predikce rozhodně nemýlila.

„Od tohoto roku po 40 let nebude vidět duha. Unavená země se bude potýkat s problémy, které doposud nezažila,“ píše se podle webu v knize. „Dříve či později si lidé sáhnou na své úplné dno.“ Touto předpovědí pravděpodobně Nostradamus varoval před klimatickými změnami.

Poslední předpověď, která je podle mnohých zatím nejasná, zní, že světlo na Marsu zhasne. Podle Grunge jde možná o neúspěšné pokusy dostat se na Mars. V tomto případě se ale nejspíš až během roku dozvíme, co skutečně chtěl Nostradamus svou předpovědí světu sdělit.

Zdroj: Grunge, Toronto Sun, Popular Mechanics

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články