Jaké zvíře vám hvězdy nadělily do vínku? Vaše povaha je ovlivněná chováním přiděleného tvora

od Šárka Cvrkalová
3 minuty čtení
horoskop
Zdroj: Shutterstock

Berani jsou tvrdohlaví, Lvi zase sebestřední. Raci přecitlivělí a Štíři příliš sdílní. Řada lidí si myslí, že tyto vlastnosti souvisí právě se zvířetem, po kterém nese naše znamení název. Je to ale omyl. Každý z nás má hvězdami přidělené nějaké zvíře, nejspíš je ale úplně jiné, než byste čekali.


Naše vlastnosti jsou z velké části dány tím, v jakém postavení planet jsme se narodili. To, jaké hvězdné zvíře ale bylo našemu znamení přiděleno, má také velký vliv. Víte, který tvor je ten váš a jakou z vašich vlastností řídí?

Beran – ďábel medvědovitý

Říká se mu tasmánský čert. Je tvrdohlavý, jakmile něco chce, snaží se to získat a nehledí na překážky. Berana s tímto tvorem navíc spojuje i nespoutaná energie a elán, který mnohé dokáže až vyděsit. Tito neúnavní jedinci, stejně jako ďábel medvědovitý, některé lidi fascinují, jiné ale jejich temperament děsí.

Býk – želva sloní

Hvězdy Býkům přidělily jako jejich zvíře želvu sloní. Jde o majestátního velkého tvora, který je na první pohled nepřehlédnutelný a každý si ho váží. Zároveň jim ale vyhovuje spíše pomalé a rozvážné tempo. Tito lidé dosáhnou velkých věcí především proto, že se do ničeho neženou po hlavě.

Blíženci – opice

Zvědaví, energičtí, někdy až příliš akční. Tyto vlastnosti Blížencům posiluje opice, která podobně jako oni nedokáže posedět na jednom místě. Všechno ji zajímá a nemůže nic nechat bez povšimnutí. Někdy je to roztomilé a získá vám to nové kontakty, dejte si ale pozor. Ne každý až příliš přátelské jednání ocení.

Rak – koala

Rak je na první pohled citlivý člověk, který se rád objímá a je pro vás k dispozici, kdykoli ho potřebujete. Pod tímto huňatým kožíškem k pomazlení se ale skrývá šelma. A pokud ji jednou probudíte, už nikdy neusne.

Lev – tygr

Lev a tygr jsou oba kočkovitými šelmami. Lev je nicméně více majestátní a může si své sebevědomí dovolit. Tygr, který ironicky znamení Lva řídí, nicméně překypuje sebeláskou a vidí se výš, než by možná měl. Někdy tak svou touhou po pozornosti narazí a dopadne to s ním špatně.

Panna – včela

Panny jsou pilné a organizované jako včely. Potřebují ke svému životu jistotu, nesnáší riskování, všechno musí fungovat tak, jak jsou zvyklé. Když mají improvizovat, děsí je to. Pilnou prací si zajišťují přesný chod svého života, a vyhýbají se tak nebezpečím, která by je jinak mohla překvapit.

Váhy – kočka

V duši každého člověka ve znamení Vah se skrývá kočka. Posiluje především jejich náladovost. V jednu chvíli jsou tito lidé schopni si s vámi povídat, být milí, sdílní a veselí, najednou se ale uzavřou, chtějí být sami, a pokud je vyrušíte, draze za to zaplatíte. Během pár minut se to ale může opět změnit.

Štír – pavouk

Pavouci jsou skvělí v budování sítí. A to jde v obrazném slova smyslu velmi dobře i Štírům. Tito lidé vědí, s kým se bavit. Poznají lidi, kterým mohou důvěřovat, umí vycítit povahu člověka. A čich mají nejen na kamarády, ale také na pracovní kontakty a vlivné osoby, které jim zajistí spokojený život.

Střelec – pes

Pes je věrný, přátelský, nikdy vás nezklame a stojí při vás, když máte dobrou náladu, ale i když je vám do pláče. Takoví jsou i Střelci. Jde o vynikající přátele, kteří mají pouze jednu negativní vlastnost: šíleně žárlí.

Kozoroh – kůň

Kozorohové jsou spíše klidní a rozvážní lidé, kteří v sobě mají jistou majestátnost, a řada lidí je vnímá jako osoby, co se rády povyšují nad ostatní. Kozoroh přitom sám sebe vnímá na stejné úrovni jako své okolí, jeho jednání ale občas vytváří mylný dojem, že má až příliš vysoké sebevědomí.

Vodnář – ptakopysk

Vodnáři jsou silné svobodné duše, které si nenechají do života mluvit. Je jim jedno, co dělají ostatní, nikdy nejdou s davem. Vždy se řídí tím, co cítí. Stejně tak ptakopysk nepodléhá žádným škatulkám, a proto je právě on jejich hvězdným zvířetem.

Ryby – ovce

Lidé narozeni ve znamení Ryb mají velmi blízko k ovcím. Jsou mírumilovné, nekonfliktní, velmi snadno se přizpůsobují. Jsou přesným opakem Vodnáře, jdou vždy s davem a chovají se tak, jak by od nich společnost v dané situaci očekávala.

Zdroj: Časopis Spirit – horoskopy, A-Z animals, Animal wised

Autor: Šárka Cvrkalová

 


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články