Horoskop: Tohle je to nejvzácnější znamení ze všech. Rodí se v něm cílevědomí a ambiciózní lidé

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
horoskop
Zdroj: Shutterstock

Existuje celkem 12 znamení zvěrokruhu. Ačkoli to člověka nenapadne, některá jsou vzácnější než jiná. A ne kvůli svým specifikům a kvůli tomu, jací lidé se v tomto období rodí, ale jednoduše kvůli tomu, že se v nich jedinců nerodí tolik.

Nejčastější znamení nikoho pravděpodobně nepřekvapí. Nejvíce lidí se rodí ve znamení Raka. Jsou proslulí svou přecitlivělostí a mnozí Rakové jsou také často označováni za perfekcionisty. Ve kterém znamení se ale naopak rodí nejméně osob?

Podle několika zahraničních výzkumů je na tuto otázku odpověď celkem jasná. Nejen u nás, ale i ve světě se nejméně lidí narodilo ve znamení Kozoroha, které spadá mezi data 22. prosince a 20. ledna.

Nejméně lidí na přelomu roku

Důvodem, proč se právě v tomto období rodí tak málo dětí, je podle astrologů několik. Mnohé páry, které se na početí miminka chystají, si dávají pozor, aby jim termín porodu nevycházel na zimní měsíce.

Dalším důvodem je potom i to, že se jedná o dobu velkého slavení. Nejprve svátky vánoční, později pak Silvestr a Nový rok, jsou pro mnohé příležitostí k oslavě. Většina žen nechce být během této doby těhotná nebo později slavit narozeniny dítěte ve velkém zmatku, který svátky doprovází.

Samozřejmě celá řada žen otěhotní nečekaně a dobu porodu si tak nenaplánuje anebo existují i lidé, kteří si přejí mít miminko právě v době Vánoc. Převládá ale opačný přístup, a proto je Kozoroh celkově tím nejvzácnějším znamením zvěrokruhu.

Cílevědomý a ambiciózní

To, že je Kozoroh vzácný, v žádném případě neznamená, že jsou jeho vlastnosti nějak výjimečně dokonalé, nebo naopak špatné vůči ostatním znamením. Jeho charakteristika je přesto velmi zajímavá a rozhodně stojí za zmínku.

Kozorohové jsou ambiciózní a cílevědomé osoby, které často chtějí dosáhnout vynikajících výsledků v práci a občas jsou tomu ochotni obětovat dokonce i svůj soukromý život. Jindy se to ale naopak projeví ve zvýšené pozornosti věnované rodině a kariéra jde stranou.

A na závěr jedna rada: Pokud jste se narodili ve znamení Kozoroha, dobře si hlídejte své soukromí a držte se přátel, kteří jsou pro vás ochotni udělat cokoli. Důvěřiví Kozorohové, kteří podlehnou každému, mívají často v životě problémy.

Zdroj: nypost.com, purewow.com

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články