Horoskop: Růžové Váhy, šedý Kozoroh. Která barva je ta vaše a co o vás vypovídá?

od Šárka Cvrkalová
3 minuty čtení
horoskop
Zdroj: Shutterstock

Každé znamení má nějaké ty kladné i záporné vlastnosti, každé je ovlivňováno jinou planetou a jiným kamenem. Málokdo si ale uvědomuje, jak velký vliv na nás mají okolní barvy, a už jen pár jedinců ví, že barvy působí na každé znamení trochu jinak.

Někdo má rád červenou, jiný zelenou, někomu se líbí fialová. Víte ale, která barva je podle astrologie vhodnou pro vaši duši a jak na vás může pozitivně zapůsobit? Každé znamení má barvu, která ho ovlivňuje nejvíce a také jasné důvody, proč tomu tak je.

Beran – červená

Berani jsou vášniví lidé, kteří jsou často považováni za vůdce a doslova za horké hlavy, jednající občas sice unáhleně, ale obvykle i pod stresem správně. Právě proto se k nim hodí červená barva, která sice vyjadřuje jistou agresi, ale značí i vášeň a lásku a Beranům dodává energii, kterou mnozí jiní lidé vnímají spíše jako nadbytečnou provokaci.

Býk – pastelově modrá a růžová

Element znamení Býka je země. Proto těmto jedincům vyhovují barvy, které mají blízko k přírodě. Světle pastelově modrá i růžová jsou barvami, které se za rozbřesku při východu slunce objevují na nebi. Právě tato kombinace dokáže Býka naplnit pozitivní energií, kterou potom během dne postupně čerpá.

Blíženci – žlutá

Blíženci jsou temperamentní lidé, kterým vládne planeta Merkur. Nemají problém s pohybem, dlouho nevydrží sedět na jednom místě a musí se neustále něčím zaměstnávat. Žlutá barva jim na jednu stranu dodává sílu, aby vydrželi celý den na nohou, protože odpočívat tihle lidé neumí. Zároveň ale dopřává odpočinku jejich mysli, která přece jenom někdy nějaký ten klid potřebuje.

Rak – modrá a mořská zelená

Milují přírodu a velmi rádi tráví čas s rodinou. Modrá barva a barva mořské zeleně jim připomíná táboření u řeky, ale i letní dovolené, na které vzpomínají s úsměvem na tváři. Právě proto tito citliví jedinci potřebují mít kolem sebe tyto dvě barvy, protože to, co jim dodává dobrou náladu, jsou veselé vzpomínky s nimi spojené.

Lev – Oranžová

Lev je v říši zvířat králem. V říši lidí je tím nejvíce sebevědomým, tím, kdo je vždy středem pozornosti, je zábavný a užívá si, že ho ostatní obdivují. Oranžová barva zdůrazňuje jeho ego, které je sice vysoké, na druhou stranu ale, kdykoli je potřeba, neváhá Lev pomoci druhým, je milým a laskavým člověkem a rozhodně svou slávu nechce zneužít v něčí neprospěch.

Panna – zelená

I Pannám vládne element země ve spojení s Merkurem. Proto mají velmi blízko přírodě, nejraději se prochází po loukách a lesích, během dnů tráví čas na zahradách a život ve městě je pro ně obvykle něčím nemyslitelným. Zelená barva vystihuje přírodu pravděpodobně ze všech nejvíc, proto na ně má vždy pozitivní vliv a dovede je k soustředění, pracovitosti, ale také odpočinku, který potřebují.

Váhy – růžová

Znamení Vah reprezentuje harmonii a rovnováhu. Růžová barva se tak skvěle hodí k těmto jemným a spravedlivým jedincům, kteří se vždy dokáží postavit na správnou stranu a spravedlivě rozsoudit problémy. Ačkoli mnohým se zdá, že k tomu nepotřebují příliš energie, nebýt růžové barvy kolem nich, nikdy by nedokázaly vydat takové množství síly v rámci cizích sporů.

Štír – černá

Štíři jsou záhadní. Ne vždy v negativním slova smyslu. Většina lidí je ale vidí jako podivíny, kteří v sobě mají jistou temnotu a kterým trvá, než se otevřou ostatním. A právě proto je pro Štíry černá barva něčím, co vnímají jako sílu a zároveň i uvolnění. Ne vždy platí, že černá je jenom negativní a depresivní.

Střelec – fialová

Vládnoucí planetou Střelců je Jupiter. Díky němu tito lidé milují volnost, svobodu a dobrodružství. Fialová barva jim dopřává dostatek energie na nové nápady, na zkoušení dalších a dalších věcí, na všechny zážitky, kterými v životě chtějí projít. Zároveň značí tak trochu i jejich filosofickou povahu, kterou v sobě nosí.

Kozoroh – šedá

Jsou disciplinovaní, praktičtí, věcní. Nic nedělají zbytečně, nejsou v ničem ani vynikající, ani špatní. Stejně tak i šedivá barva je neutrální, hodí se ke všemu, nikoho neurazí, ale ani nepohorší. Kozorozi dělají dobře svou práci, plní si povinnosti, ale nijak extrémně v ničem nevynikají. Jsou spolehlivými partnery pro život i pro práci.

Vodnář – tmavě modrá a tyrkysová

Elementem Vodnářů k překvapení mnoha není voda, ale vzduch. I tak je ale jejich osudovou barvou tyrkysová a tmavě modrá. Vodnáři jsou věčně na nohou, mají náročný život, ale málo energie. Tyto dvě tmavé barvy jim ale dokáží poskytnout dostatek sil na vše, co chtějí v životě dokázat.

Ryby – světle žlutá a světle zelená

Ryby jsou emocionální, přemýšlivé, snadno se vcítí do jiných a obvykle jsou velmi oblíbenými společníky pro život, ať už jako přátelé nebo partneři. Světlé barvy vyjadřují jejich snahu pomáhat jiným a schopnost vnímat cizí emoce, zároveň jim také dodávají energii, kterou tato schopnost vyžaduje.

Zdroj: tarot.com, coloursexplained.com

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články