Horoskop: Retrográdní Merkur přichází. Možná je na čase udělat něco, co už dlouho odkládáte

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
horoskop
Zdroj: Shutterstock

Každá planeta má v astrologii svůj velký význam. O některých se mluví více, o jiných zase méně. K těm, které se příliš často nezmiňují, patří i Merkur. Právě ten letos vstoupí 14. ledna do své retrográdní fáze. Podle odborníků je toto období vhodné k mnoha důležitým věcem, které dlouho odkládáte.

Merkur je římským jménem, které v řecké mytologii zastupuje Hermes. Tento posel bohů vyřizoval zprávy a zprostředkovával komunikaci mezi nimi, a proto je obecně považován Merkur za planetu komunikace s lidmi a socializace. Zároveň jde ale i o planetu spojenou s cestováním.

Když Merkur vstoupí do své retrográdní fáze, znamená to podle astrologů obvykle mnoho příležitostí, zároveň ale také velké komplikace. Existují dokonce mnoha odborníky ověřené seznamy věcí, které jsou během této doby vhodné a nevhodné ke konání. Na co byste se tedy měli 14. ledna letos zaměřit?

Ve skutečnosti nejde o jeho zpětný pohyb

Slovo retrográdní znamená zpětný. Podle refinery29.com si mnoho lidí tento význam mylně vysvětluje jako zpětný pohyb Merkuru. K tomu samozřejmě podle astrologů nedochází, ovšem ze Země se při bližším pozorování může zdát, jako by se skutečně Merkur oddaloval.

„Při pohledu z naší planety občas vzniká dojem, že se některé tělesa v nepravidelných intervalech pohybují opačným směrem. Země obíhá kolem Slunce jinou rychlostí než ostatní planety. V době, kdy je Merkur Zemi nejblíž, ji zdánlivě předbíhá. A proto se může zdát, že má Merkur pohyb zpětný,“ vysvětlují odborníci.

Podle nich je třeba si v retrográdní fázi této planety dát pozor především na problémy s komunikací, s nedorozuměním a zpožděním. Pokud vás čeká nějaký důležitý rozhovor nebo událost, raději si nechte pro případ komplikací dostatek času navíc.

Rozhodně nerozdělávejte nic nového

Retrográdní Merkur je nepřítelem nových příležitostí. Astrologové tak doporučují nezačínat s žádným novým projektem a nepouštět se do ničeho velkého, s čím už jste se dlouho odhodlávali začít. Naopak jde ale o příležitost vrhnout se na dokončení věcí, které vám leží na stole už roky rozdělané.

Stejně tak je podle všeho chybou podepisovat důležité smlouvy a stěhovat se do nového bydlení. Naopak pomoci vám Merkur může s kontaktováním starých osob, se kterými jste se dlouho neviděli, je ovšem třeba myslet na to, že komunikace může váznout.

Nakonec doporučují astrologové v tomto období zálohovat veškerá data, dělat si kopie důležitých dokumentů a vracet se k činnostem, kterým jste se kdysi věnovali, ale už delší čas jste si na ně nenašli prostor. Patří k tomu nejen hraní na hudební nástroje, ale i čtení knih, které už znáte zpaměti.

Zdroj: refinery29.com 

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články