Horoskop: Lidé, kteří považují vše za nespravedlivé. Vinu budou házet na vás

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
urazena divka
Zdroj: Shutterstock

Někdy je život opravdu nespravedlivý. Ve většině případů, kdy si tuto věc někdo myslí, jde ale pouze a jenom o jeho názor. Každý z nás se někdy cítil ukřivděně, jakmile ale emoce pominula, dokázali jsme si přiznat, že to třeba tak úplně nemusela být pravda. Jsou ale lidé, kteří svou vinu nikdy nepřiznají, a urazit se je pro ně jednodušší.


Každé jednání, které je jim proti srsti, považují za nespravedlivé. Kdykoli se někdo postaví proti nim, je to zrada, která se neodpouští. Býk, Lev a Beran jsou obecně výbušná znamení, která se ráda hádají, pokud jim to ale nevyjde, urazí se a hází chybu na všechny kolem sebe.

V mnoha případech to dojde tak daleko, že i měsíce nemluví se svými přáteli jenom proto, že odmítají přiznat svou vlastní chybu. Situaci obvykle nevyřeší, jednoduše ji nechají přejít a pak dělají, jako kdyby se nic nestalo. I tak ale v hloubi duše stále vnímají celou věc jako nespravedlivou.

Býk hraje na city

Býk je pro své vítězství ochotný udělat úplně všechno. Když prohrává, začne ale mít pocit, že je to nespravedlivé. Protože i když se snažil, ti, kteří neudělali nic, nakonec získají hlavní cenu. To považují lidé narození ve znamení Býka za něco, co se nedá odpustit.

Když jim později dojde, že se mýlili, neomluví se. Naopak se pokusí v lidech ještě více prohloubit jejich pocity, začnou ze sebe dělat chudáčky, kteří vlastně za nic nemohou. Pokusí se hrát na city a obviní všechny kolem sebe ze zrady. Nejhorší na tom ale je, že občas jim tato jejich hra vyjde a přátelé s nimi ve výsledku soucítí.

Lev nesnese nesouhlas přátel

Lev je znamení proslulé tím, že miluje pozornost. Chce být neustále ve středu dění, potřebuje, aby ho lidé obdivovali. Jakmile se ale stane, že je na něho upřena pozornost v negativním slova smyslu, nese to velmi těžce a brání se, jak to jen jde.

Pokud se Lev musí vypořádat s nesouhlasem svých přátel, má pocit, že je to nespravedlivé, že jde o zradu. Protože ti, kteří ho doposud obdivovali, by přece vždy měli stát na jeho straně. Lev nedokáže pochopit, že se může zmýlit, že mají lidé právo mít jiný názor než on. A je dokonce schopný řadu přátel ztratit tím, jak se v takovém případě chová.

Beran odmítá ustoupit

Ve chvíli, kdy Beran vyřkne nějaký nesmysl, ví dobře, že pravda není na jeho straně. Jenomže už to řekl. A jeho slovo jednoduše platí. Berani jsou tak zatvrzelí, že své vlastní pravdě brzy začnou sami věřit. A neustoupí, dokud nezvítězí, nebo dokud se na téma jednoduše nezapomene.

Nespravedlnost je všude kolem nich, protože oni jsou ti, kteří se snaží svůj postoj obhájit, zatímco protistrana dávno přestala věc řešit. Tvrdohlavý Beran potřebuje docílit pocitu vítězství. A někdy mu ho lidé dají jen proto, aby konečně uklidnil své pocity.

Zdroj: The signal, Well + good, Your tango

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články