Horoskop: Ke každému znamení se hodí jiné cukroví. Beran má rád klasiku, Ryby zase pusinky

od Šárka Cvrkalová
3 minuty čtení
cukrovi
Zdroj: Shutterstock

Každý z nás má nějaké své oblíbené cukroví, bez kterého si vánoční svátky jednoduše nedovede představit. Málokdo ale ví, že ke každému znamení zvěrokruhu se podle hvězd hodí jiná vánoční laskomina. Víte, jaké cukroví je pro vás to pravé?

Cukroví milujeme všichni, někteří se na něj po Vánocích ale také pěkně zlobíme kvůli naší váze. Nicméně dokud je na stole, nedokážeme odolat. Zajímá vás, který druh cukroví je pro vás na přípravu či konzumaci ideální? Hvězdy znají odpověď.

Beran – linecké cukroví

Berani nemají rádi složitosti. V životě jsou sice tvrdohlaví, to ale jen proto, že odmítají připustit, že by měl pravdu někdo jiný než oni.

Na Vánoce tak mají nejradši českou klasiku, kterou je linecké cukroví slepované jahodovou marmeládou.

Býk – kokosky

Kokosky jsou cukroví velmi nenáročné na přípravu. A Býci ho rádi nejen vyrábí, ale také jedí.

Kokos je jednou z jejich nejoblíbenějších surovin a ve spojení se sladkým kondenzovaným mlékem se ho Býci jednoduše nemohou nabažit.

Blíženci – vosí hnízda

Vosí hnízda patří k těm druhům cukroví, které se dělají až na poslední chvíli. Blíženci jsou zmatkaři, kteří většinou začnou pozdě úplně se vším.

Jelikož to ale u vosích hnízd nevadí, jde o cukroví, které je pro ně ideální.

Rak – perníčky

Citlivý a kreativní Rak patří k těm, kteří si zdobení perníčků užívají. Ačkoli rád dělá i jiné typy cukroví, právě na perníčcích může využít své schopnosti a ukázat, jak šikovný v kuchyni je.

Pochlubit se skvěle nazdobenými perníčky přátelům mu na Vánoce vždy udělá největší radost.

Lev – medvědí tlapy

Lvi milují medvědí tlapy, protože je to cukroví, které mužně nejen zní, ale také vypadá.

Samozřejmě se více těší na pořádný řízek s bramborovým salátem, pokud si ale mají na Vánoce vybrat něco sladkého, vždy to bude právě toto cukroví.

Panna – vanilkové rohlíčky

Panna je velmi předvídavý člověk, který jen málokdy něčím překvapí. Hodně dbá na tradice a u ní doma nikdy nesmí chybět tradiční kousky cukroví.

Kromě lineckého tak Panna miluje především vanilkové rohlíčky, které se dělají snad v každé rodině.

Váhy – pudinkové těsto

Váhy spojují klasiku s něčím originálním a kreativním. Místo klasického slepovaného lineckého je tak pro ně typickým cukrovím to z pudinkového těsta.

Také se z něj vykrajují tvary, také se k sobě lepí marmeládou, přesto je ale jiné než linecká klasika.

Štír – rumové kuličky

Štír bere Vánoce jako dobu, kdy si chce od všeho odpočinout. Jako dovolenou, během které se vyrovnává s veškerým stresem, kterým si v práci prošel.

A k tomu zkrátka nesmí chybět alespoň trocha alkoholu. Rumové kuličky jsou tak pro něj ideálním cukrovím.

Střelec – plněné ořechy

Střelec už odmalička miluje plněné ořechy. U něj doma se vždy dělaly a vždy to pro něj bylo cukroví, které na vánočním stole nesmí chybět.

A tuto tradici se rozhodl dodržovat i nadále. Když se řeknou Vánoce, hned se mu vybaví právě toto cukroví.

Kozoroh – opilý František

Opilý František sice patří k cukrovím, která mají nějakou tradici, na druhou stranu se ale nedělá v tolika rodinách.

To je trochu líto Kozorohům, kteří toto cukroví považují za nedoceněné. U nich doma se totiž vždy dělalo a vždy bylo tím nejlepším.

Vodnář – makronky

Makronky jsou na přípravu trochu náročnější cukroví, Vodnář se s nimi ale každoročně zvládne vypořádat, aby se mohl pochlubit příbuzným.

Kromě jejich chuti tak miluje především obdiv, který mu ostatní projeví. Opravdu totiž nejde o laskominu, která by byla na výrobu snadná.

Ryby – pusinky

Ryby milují sladké. Jedním z jejich oblíbených druhů cukroví jsou sice kokosky z kondenzovaného mléka, pokud je ale nějaké cukroví ještě sladší, jsou to právě pusinky. Těch se toto znamení zkrátka nemůže nabažit.

Zdroj: Magazín recepty, Prima living

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články