Horoskop: Jaké znamení jste ve skutečnosti? Starověcí astrologové nebyli úplně přesní

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
horoskop
Zdroj: Shutterstock

Astrologie a astronomie jsou dvě odlišné disciplíny. Ačkoli se vzájemně mírně ovlivňují, řada lidí je zaměňuje. A i proto dochází často k omylům v určování toho, jaké je člověk znamení. Podle kalendáře jste možná Býk, Váhy nebo Lev. Víte však, co jste ve skutečnosti?


Někteří lidé horoskopům věří, jiní je považují spíše za humorné čtení. Postavení hvězd a planet má ale vliv na život každého z nás. I ti, kteří se smějí časopisovým článkům o jednotlivých znamení, mohou v noci během úplňku pocítit, že se jim špatně spí. Vliv kosmických těles na člověka se tak rozhodně nedá zapřít.

Určit znamení se může zdát na první pohled snadné. Země obíhá okolo Slunce a prochází jednotlivými souhvězdími. Každé z nich podle všeobecného vědomí zabírá zhruba třicet stupňů, dvanáct znamení tak dává dohromady stupňů tři sta šedesát. To ale není tak úplně pravda.

Všechno začalo u Berana

Horoskop vznikl zhruba 600 let před naším letopočtem. Jeho začátek byl tehdy definován jako nulový bod protínající rovník. Tento den známý jako jarní rovnodennost se začal později nazývat dnem Berana. Odsud pak pochází označení znamení dnešního Berana.

Jenže starověcí astrologové podle webu Space ještě tehdy nechápali kolísání pohybu Země. Každému znamení tak přisoudili třicet stupňů, ve skutečnosti ale mohly drobné výchylky v astronomickém dění tento systém narušit. Přesto se však zachoval až dodnes.

Málokdo si uvědomuje, že jednotlivá souhvězdí mohou Zemi ovlivňovat i v jiné dny, než je určeno v kalendáři. Každý rok se tak skutečné působení hvězd na lidstvo mírně mění. V případě, že jste se narodili uprostřed nějakého znamení, tak se pro vás obvykle nic nemění. Pokud jste se ale narodili první dva nebo poslední dva dny v období, možná jste ve skutečnosti někým jiným.

Horoskopy tento jev nesledují

Horoskopy, se kterými se setkáte na internetu nebo v novinách, nesledují pohyb Země detailně, proto se drží toho, co je stanoveno v kalendáři. Pokud chcete zjistit, jaké znamení skutečně jste, můžete využít odborné knihy nebo osoby, které se tématem zabývají.

V takovém případě vám bude na základě přesného data a roku vašeho narození sděleno, kým ve skutečnosti jste. Ve výsledku bude ale vliv hvězd na vás velmi podobný tomu původnímu. Jeden nebo dva dny jsou totiž v astrologii na první pohled zanedbatelné.

Na ten druhý může nějaké ty detaily změnit. Jen málokdy se ale jedná o změny skutečně závažné, které by na vaše uvažování o vašem znamení nějak výrazně zapůsobily. Jde tak podle všeho spíše o princip a o možnost zjistit si, jak je to s vaším znamením doopravdy.

Zdroj: Space, In space, Brainfall

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články