Horoskop: Datum narození o vás podle starých Vikingů prozradí mnohé. Zjistěte, jaká runa vás charakterizuje

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
horoskop
Zdroj: Shutterstock

Lidé se hvězdami řídili už za dávných časů. Původně ale neexistoval náš klasický horoskop. Ten se ve skutečnosti vyvinul ze skandinávského runového horoskopu, který je v některých ohledech podobný, má ale trochu složitější systematiku. Lidé si ho sice postupem času zjednodušili, stále ale platí i jeho původní verze.

Co o vás říkají staré vikingské runy a jak poznat, v jakém znamení jste se podle tohoto horoskopu narodili? Podle voguescandinavia.com není složité zjistit, co přesně o vás říkaly hvězdy už za dávných časů. Podívejte se, která runa je tou vaší a o co vás vypovídá.

Datum i hodina narození

Zatímco klasický horoskop má pouze 12 znamení, runový horoskop je rozdělen celkem na 14 částí. Každá část je ve znamení určité runy a podle toho, v jakém období se člověk narodil, může zjistit, která je ta jeho a co o něm vypovídá. To ale není jediná změna oproti nám známému horoskopu.

Vikingové dbali dokonce i na to, v jaký čas dne se člověk narodil. Kromě čtrnácti run označujících měsíc a den tak mají také 24 run pro každou hodinu dne. Horoskopy se tak od sebe liší i podle toho, zda jste se narodili prvního března v jednu hodinu odpoledne, nebo v deset večer.

Každá runa má své pro i proti

Nedá se říci, že by některé runy byly vyloženě šťastné nebo naopak. Každá hodina narození může člověku něco přinést, vždy je ale potřeba také něco obětovat. Například první runa FEHU značí úspěch a výhru, ale za cenu velké snahy a soustředění. Člověk, který se narodil v jednu hodinu po půlnoci, tak má v životě velkou šanci uspět, pokud věnuje do svého snu velké úsilí.

Zajímavá je ovšem i kombinace run s runami jiných lidí. Například osmá runa s názvem WUNJO znamená klid a mír, životní pohodu a vyrovnanost, hovoří ale o tom, že si nesmíte k tělu připustit nikoho narozeného v runách NAUDHIZ (10), ISA (11) a JERA (12). Ty totiž mohou klid ve vašem životě narušit.

Lidé, kteří se narodili v pozdějších hodinách, mají navíc podle runového horoskopu více energie a životní síly a snadněji se potýkají se zdravotními problémy fyzickými i psychickými. Platí to především u run DAEG (23) a OTHALA (24). Nicméně horoskop upozorňuje opět na kombinaci s dalšími runami.

Runový horoskop podle Vikingů sice není vůbec snadný, nicméně pokud si člověk důsledně nastuduje své runy a zjistí, s kým je mu určeno žít šťastně a s kým naopak ne, může si podle všeho velmi usnadnit život. Právě kvůli komplikovanosti tohoto horoskopu byl ale postupem času zjednodušen a vyšla z něho celá řada dalších.

Zdroj: voguescandinavia.com

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články