Na Filipínách se narodilo štěně připomínající kyklopa. Takto vypadalo ihned po porodu

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
fena stenata
Zdroj: Shutterstock

Na Filipínách se narodilo štěně neobvyklého vzhledu. Uprostřed čela mělo jedno oko a po stranách tlamičky dva jazyky. Bylo bohužel pravděpodobné, že s takovou genetickou výbavou na světě příliš nepobude.

Zvíře se stalo senzací poté, co žena jménem Amie de Martin zveřejnila na Facebooku jeho fotografie. Nebohé štěně ihned zaujalo i lokální zpravodaje, které informovaly o jeho narození v provincii Aklan.

Špatně vyvinutý mozek

Mělo se jednat o křížence japonského špice. Kromě toho, že měl dva jazyky a jen jedno oko, čímž připomínal kyklopa či jiné bájné či fantastické bytosti, také neměl správně vyvinutou tlamu a čumák.

Abnormalita byla zaviněna při vývoji mozku zvířete. Došlo k selhání vývinu obou hemisfér, což vedlo k deformitám hlavy a obličeje.

stene kyklop

Zdroj: Profimedia

Tato vývojová vada se vyskytuje u savců, tím pádem i u lidí. Prognóza je ve většině případů špatná, jak řekli filipínským novinám Inquirer zvěrolékaři.

Po porodu zemřelo

Ani toto štěně nepřežilo a zemřelo krátce po porodu na potíže s dýcháním.

Jeho majitelka se jej předtím snažila nakrmit kapátkem pomocí umělého mléka z prášku, ale pes neměl vyvinut sací reflex. Veterináři už nic nezmohli.

Po jeho smrti se Amie rozhodla jeho ostatky uchovat ve formaldehydu jako rodinou památku.

Autor: Alice Konopásková


Související články