Zbavte se vrásek na čele a stárněte pomaleji. Vyzkoušejte rituály italských žen

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Zena vrasky
Zdroj: Shutterstock

Dělají vám starost vrásky na čele? Existuje mnoho speciálních přípravků, které slibují účinný boj s nimi. Můžete ale také vyzkoušet způsob, kterým proti stárnutí bojují ženy v Itálii. Díky dodržování jednoduché denní rutiny tamní krásky stárnou pomaleji.

Jak píše server Content Italiano, mnozí lidé si skutečně všímají toho, že často Italové, především pak zdejší ženy, vypadají mladší. Je to tím, že si na svém vzhledu velmi zakládají a dodržují určitá pravidla. Díky těm například dokážou předcházet vráskám.

Dbají na prevenci

Italové patří podle serveru Coveteur k lidem, kteří nic nepodceňují. I se sebemenším problémem jdou k doktorovi, dbají na prevenci a nevynechávají žádné naplánované prohlídky. I díky tomu se udržují ve skvělé kondici.

Tento pečlivý přístup pro Italy znamená, že se častěji zapojují do zdravých činností. Zdravě jedí, starají se o pleť i o vlasy. Takže ačkoli hlavní důraz není kladen na vzhled, ale na to být zdravý, vedlejším účinkem je na první pohled pomalejší stárnutí.

Zbavují se vrásek

Italské ženy mají hned několik způsobů, jak se zbavit vrásek na čele. Prvním z nich je obličejová gymnastika.

Jeden z cviků může probíhat například následovně: Položte dlaně doprostřed čela a lehce natočte kůži na stranu. Poté cvičte s obočím tak, že ho prsty stáhnete k sobě a poté zase oddálíte.

Další možností je takzvané štípání kůže, kdy jednoduše chytnete prostor mezi obočím mezi palec a ukazovák a opakovaně kůži masírujete, radí US Firenews. Tento osvěžující rituál napomůže prokrvení pokožky a zároveň zlepší její imunitu.

Používejte přírodní přípravky a jezte zdravě

Italové si dávají záležet na své životosprávě. Kromě toho, že preferují zdravé jídlo a mnohdy dávají přednost biopotravinám, je pro ně důležité samozřejmě i to, jaké přípravky na tělo používají.

Obvykle jsou to krémy a oleje, které jsou sice o něco dražší, mají ale čistě přírodní složení a jsou k pokožce šetrné. Nejen vrásky na čele díky těmto přípravkům dostanou pořádně zabrat. Pokud tedy chcete s problémy zatočit a vypadat o něco mladší, řiďte se radami, které pro vás Italové mají.

Zdroj: US Firenews, Byrdie, Coveteur, Content Italiano

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články