Z listů břízy si připravte lahodný čaj, který vám pomůže od bolestí

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Brezovy caj
Zdroj: Shutterstock

O zdravotních účincích některých stromů se ví moc dobře. Bříza ale bývá často podceňovaná. Mnoho lidí nemá ani tušení, že její listy mohou být lidskému tělu prospěšné. A to jak při použití vnějším, tak i při konzumaci.

Březový šampon nejspíš někdy použila většina z nás. Obvykle se o něm hovoří jako o produktu na vlasy, který nás zbaví lupů. Ve skutečnosti ale také posiluje kvalitu vlasů a má blahodárné účinky na naši pokožku. Co dalšího ještě listy břízy dovedou?

Proti revmatismu

Z břízy se nejčastěji používají listy, i když, jak podotýká RxList, někdy se sbírá také míza nebo pupeny stromu. Bylina má na zdraví člověka velmi pozitivní vliv hned v několika ohledech.

Je vhodná proti revmatismu a obecně problémům s klouby nebo při bolestech svalů. Proto jsou její výtažky velmi často obsažené v mastech na tyto problémy. Užívat se dá ale také vnitřně. Připravte si z březových listů lahodný čaj, který vám pomůže od bolestí.

Na zdravé močové cesty

Bříza se velmi často používá jako lék na záněty močových cest. Listy můžete na čaj použít čerstvé, není problém si je ale také nasušit do zásoby. Nápoj potom jen dochutíte medem a citronem a dopřejte si ho alespoň dvakrát denně.

Pokud vás problémy s močovými cestami trápí, březový čaj by od nich měl do několika dní pomoci. Dále také snižuje cholesterol a pomáhá při problémech se slinivkou.

Kromě čaje si můžete z pupenů nasbíraných v jarních měsících připravit také tinkturu. Využít je můžete také v koupelně, kde je společně s listy vhodíte do horké vany a dopřejete si koupel snů. Bříza totiž mimo jiné pomáhá také k psychické pohodě, doplňuje Sanat.

Zdroj: Sanat, RxList, WebMD

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články