Výběr slunečních brýlí nepodceňte. Zvažte velikost, tvar i barvu čoček

od Šárka Cvrkalová
1 minuta čtení
Slunecni bryle
Zdroj:123RF

Sluneční brýle jsou módní doplněk, ale zároveň také velmi důležitá ochrana očí před slunečními paprsky. Při jejich výběru je tak velmi důležité se soustředit hned na několik věcí. Chystáte se koupit si letos před odjezdem na dovolenou nové? Inspirujte se v našem článku.

Sluneční brýle chrání naše oči před škodlivým ultrafialovým zářením, které může způsobit poškození sítnice a zvýšit riziko očních chorob, píše Cleveland Clinic. Důležité jsou také například při sportování nebo řízení auta, protože snižují oslnění a zlepšují viditelnost.

Jak vybrat brýle, které nás ochrání

Sluneční brýle mají hned několik faktorů, na které byste se měli při jejich výběru soustředit. Hledejte ty se 100% ochranou proti UVA a UVB záření. Ačkoli brýle koupíte i u Vietnamců, je lepší investovat do kvalitních kousků ze specializovaných obchodů.

Ptejte se na polarizované čočky. Ty redukují oslnění a zlepšují kontrast. Důležité je také vybírat i podle barvy čoček. Tmavší čočky poskytují lepší ochranu před jasným světlem, ale ne nutně před UV zářením.

Velikost a tvar

Větší brýle s kulatějšími tvary jsou samozřejmě tou nejlepší ochranou, protože máte jistotu, že se k vašim očím ani z boku nedostanou sluneční paprsky. Při výběru brýlí ale samozřejmě budete hledět také na to, aby vám módní doplněk slušel. Podle čeho vybírat?

Vyberte brýle, které kontrastují s tvarem vašeho obličeje. Například pro kulatý obličej jsou vhodné hranaté brýle. Podle barvy pleti i vlasů pak volte barvu obrouček. Pokud si nejste jisti, vsaďte vždy na černou, tou se nic pokazit nedá, radí Business Insider.

V neposlední řadě by pak brýle měly celkově odpovídat vašemu stylu oblékání. Než letos pojedete na dovolenou, možná budete muset navštívit hned několik obchodců. Někdy je totiž těžké najít brýle, které by vám slušely, ale zároveň také poskytovaly dostatečnou ochranu.

Zdroj: Cleveland Clinic, Bright Side, Business Insider, The Essential Man

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články