Vlasy po mytí nezabalujte do ručníku ani nepoužívejte fén. Poradíme, jak je správně usušit

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Mokre vlasy
Zdroj: Shutterstock

Patříte k těm ženám, které si po umytí hlavy vlasy zabalí do takzvaného turbanu z ručníku a čekají, až uschnou? Podle expertů je to nejlepší cesta, jak své vlasy poškodit. Jaký způsob jejich sušení odborníci doporučují?

Pokud zabalíte své vlasy do ručníku, pravděpodobně budou po jeho sejmutí z hlavy zacuchané a vy je budete muset rozčesávat. Česání mokrých vlasů ale vede k jejich oslabení a následně k vypadávání, varuje Skinkraft.

Navíc se vám pod turbanem může kvůli mokrým vlasům pokožka pořádně zapařit, což vede k poškození kůže na hlavě. Následně vás pěkně potrápí lupy.

Sušení fénem

Ani fénování vlasů není podle všeho nejlepším způsobem, jak je sušit. „Sušení proudem vzduchu funguje nejlépe, když jsou vlasy vlhké. Naopak důrazně se nedoporučuje přímo po umytí hlavy. Fény jsou tedy ideální spíše k dosoušení vlasů třeba 15 minut po vylezení z vany,“ říká pro Healthline vlasová stylistka Takisha Sturdivant-Drew.

Toto tvrzení potvrzuje i studie z roku 2011, která upřesňuje, že vlasy sušené proudem vzduchu vykazují vysoké poškození, se zvyšující se teplotou se ovšem problémy mírní. Pokud si tak chcete vlasy fénovat, raději používejte foukání teplého vzduchu.

Jak správně sušit vlasy?

Pro sušení vlasů vždy používejte ručníky z mikrovlákna. Jsou šetrnější než ty froté a mají až šestkrát větší savost, píše Uplift.

Vlasy sušte jemně, ručník k nim přikládejte opatrně a zaměřte se na vysušení především v oblasti kořínků. Nikdy hlavu hrubě nedrhněte, tím můžete vlasy poškodit a způsobit jejich vypadávání i zacuchání.

Po vysušení ručníkem nechte vlasy volně minimálně 10 až 15 minut. Nečešte je. Poté můžete buď použít fén a vlasy dosušit, nebo je ideálně nechat doschnout na vzduchu.

Vlasy si nikdy nemyjte těsně před spaním, v posteli se vám jen zacuchají a druhý den byste je neměli možnost rozčesat. Vždy si na mytí hlavy vyhraďte dostatek času, abyste měli možnost nechat je dokonale proschnout.

Zdroj: Uplift, Skinkraft, We Heart This, Healthline, NIH

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články