V zimě je o vlasy třeba pečovat. Zvolte správnou kosmetiku a změňte jídelníček

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Zima vlasy
Zdroj: Shutterstock

O vlasy by měl člověk pečovat během celého roku, v zimě nicméně potřebují nějaké to speciální zacházení. Chladné počasí je ničí a nošení čepice nepomůže. Pod tou se totiž pokožka hlavy zase potí, kvůli čemuž vlasy trpí.

Pravděpodobně největší zátěží jsou v zimě pro vlasy přechody z mrazu do vytopených místností, uvádí The Hair Routine. Suchý teplý vzduch může vlasy vysoušet.

Potom ztrácí svůj lesk a sílu. Tím pádem se vám může stát, že se v zimě vlasy častěji lámou a třepí. Obvykle také bývá toto období spojeno s lupy.

Jak se o vlasy v zimě starat?

Jelikož je jedním z hlavních problémů vysušování vlasů, je třeba v zimě zvýšit jejich hydrataci, uvádí Hair Club. Je proto vhodné používat speciální hydratační šampony, které nechávejte působit na pokožce hlavy déle.

Důležité je v zimě také najít správný kondicionér. Zvolte vždy ten, který má vyživující a ochranné složky. Stylecraze doporučuje také začít používat vlasové oleje, které se aplikují až po umytí hlavy.

Hlídejte si jídelníček

Jak podotýká server Health Essencials, zdraví vlasů se hodně odvíjí od vašeho jídelníčku. V zimních měsících lidé obecně jedí víc cukrů a tuků, což pro vlasy není úplně vhodné.

Je proto třeba spíše dodržovat zdravou stravu plnou ovoce a zeleniny, jíst hodně bílkovin a soustředit se na přísun vitamínů. Vlasy potřebují především jód, zinek, křemík a vitamíny A, E a C.

Vyhněte se vysokým teplotám

Jak bylo řečeno, vlasům škodí nejvíce změny teplot. V zimě byste se tak měli zcela vyhnout například fénování horkým vzduchem. Vlasy sušte spíše vzduchem studeným nebo vlažným, radí Byrdie.

Pokud dodržíte všechny výše zmíněné rady, vaše vlasy vám poděkují. Měly by být silné a zdravé bez ohledu na to, zda venku prší, sněží nebo mrzne.

Zdroj: Hair Club, Byrdie, Stylecraze, The Hair Routine, Health Essencials

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články