Účinná dieta pro muže. Poradíme, na co si dát pozor

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
dieta pro muze
dieta pro muze

I když se zdá, že trápení s dietami zažívají hlavně ženy, není to tak úplně pravda. Muži řeší stejné trable s nadměrnou váhou, akorát o svých snahách tolik nemluví. Pánové mají také jiný metabolismus a některým doporučením musí přikládat větší pozornost, aby jejich dieta byla účinná.

Bílkoviny jako základ

Proteinový nápoj je jedna z prvních věcí, kterou si mladíci, ale i starší muži kupují, když se rozhodnou navštěvovat posilovnu. Pro začátek to není nutné.

Bílkoviny můžete získat i z běžných potravin a upravit svůj jídelníček tak, aby byl na tuto složku bohatý. Zařaďte do své stravy častěji mléčné výrobky, kvalitní maso a vejce.

Tyto makroživiny vám pomohou budovat svalovou hmotu a po pravidelném navštěvování posilovny uvidíte výsledky. Taková proměna není ze dne na den, a proto nezbývá než se vybavit dávkou trpělivosti.

Omezení sacharidů

Pánové většinou neřeší problém s čokoládami a jinými sladkostmi, ale sacharidům se stejně nevyhnou.

Veškeré pečivo, přílohy a spousta dalších potravin v sobě skrývá ohromné množství sacharidů. Proto je v dietě třeba tyto přílohy nahradit kvalitními bílkovinami a také zeleninou, která není tolik kalorická.

Nezapomínejte jíst častěji, a to po menších dávkách. Mozek si tak udrží pozornost, nebudete hladoví nebo unavení. Jakmile začnete hladovět, stává se vaše dieta neúčinnou a tělo se bude bránit.

Bez cvičení to nepůjde

Přebytečná kila sice můžete shodit s pečlivou úpravou jídelníčku, ale nikdy nedosáhnete postavy snů, pokud se nezačnete hýbat.

Nemusíte si hned kupovat roční předplatné do posilovny. Ráno si zaběhejte, doma si vyhraďte pár minut na cvičení nebo se věnujte oblíbenému sportu.

Vyrazte s přáteli zahrát si fotbal jako za mlada. Projeďte se na bruslích, zahrajte si hokej na zimním stadionu nebo se věnujte jiné sportovní aktivitě, která vám dodá energii.

Všechno je lepší než posedávání doma u televize. Pokud si vyrazíte s rodinou na delší procházku a zapojíte rychlochůzi, určitě vám také s hubnutím pomůže.

Autor: Eva Marešová


Související články