Trápí vás nafouknuté břicho? Vynechejte rizikové potraviny a naučte se jíst v klidu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Nafouknute bricho
Zdroj: Shutterstock

Pocit nafouknutého břicha může nepříjemně ovlivnit vaše každodenní fungování. Někdy se člověk jen hodně nají nebo si dá k obědu něco, co mu neudělalo dobře. Pokud se ale problém opakuje až podezřele často, možná je za tím něco horšího. Máme pro vás několik tipů, jak se nafouknutého břicha zbavit.

Nafouknuté břicho, které je často doprovázeno nadýmáním, je popisováno jako nepříjemné pnutí v oblasti břicha a zvýšeného tlaku v jeho oblasti. Často se přidávají například bolesti břicha nebo problémy s vyprazdňováním.

V horších případech vás může trápit nevolnost, zvracení či pálení žáhy. Pokud se problém opakuje často, možná byste měli navštívit lékaře. Pokud jde ale jen o jednorázovou záležitost například ze špatného jídla, s těmito tipy si s nafouknutým břichem poradíte snadno.

Vynechání rizikových potravin

Po některých jídlech se člověk bude cítit nafouklý vždy. Patří k nim například česnek a cibule, překvapivě ale také některá sladidla, jako jsou med a javorový sirup. Nevhodné je také jídla hodně kořenit nebo konzumovat příliš mnoho žvýkaček.

Naopak pokud už nafouknutým břichem trpíte, některé potraviny mohou problém zmírnit, píše Reflective Yogi. Patří k nim třeba bazalka, libeček nebo tymián. Těmi také můžete nahradit koření, které jinak pocit nadýmání způsobuje.

Pomalejší konzumace jídla

Pokud patříte k lidem, kteří se nedovedou najíst v klidu, budete pravděpodobně také patřit k těm, kteří mají často problémy s nafouknutým břichem. Hltání nebo stres během jídla totiž k těmto problémům přispívají.

Proto se doporučuje si na oběd či večeři vždy najít čas, sednout si ke stolu a věnovat se skutečně jenom jídlu. Konzumujte pokrmy pomalu, poctivě kousejte a nestresujte se během jídla například prací. V opačném případě se problémům nevyhnete.

Vynechání sycených nápojů

Sycené nápoje jsou pro nafouknuté břicho jednou z nejhorších věcí. Bublinky v pití podporují nadýmání a říhání, takže pokud máte možnost, rozhodně raději volte nápoje neperlivé, ideálně pak čistou vodu.

Více pohybu

Na závěr je třeba říci, že stejně jako velká většina zdravotních problémů, i nafouknuté břicho přichází s celkově nezdravým životním stylem. Je tak vhodné jíst nejen v klidu, pomalu a zdravě, ale také se dostatečně pohybovat. Pokud všechna tato pravidla dodržíte, budete mít s nafouknutým břichem rozhodně daleko méně starostí.

Zdroj: Refinery29, Beauty Bites, Style Craze, Reflective Yogi

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články