Svědění varlat může znamenat mnoho vážných problémů. Nestyďte se zajít k lékaři

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Svedeni varlat
Zdroj: Shutterstock

Svědění varlat je nepříjemný pocit, který někdy zažil snad každý muž. Zatímco někdy jde ale o neškodné polechtání, které rychle odezní, v některých případech se může jednat o vážný problém. Jak mu předcházet a kdy a jak ho začít řešit?

Někdy se zkrátka stane, že nás něco svědí i na místech, kde bychom se na veřejnosti drbat neměli. Pánové, pokud se vám to ale děje často, nejspíš je to známka většího problému, který byste měli začít řešit.

Jak předcházet svědivosti varlat?

Jak radí nejen server Medical News Today, důležitá je především správná hygiena. Někteří muži si myslí, že není potřeba se sprchovat každý den. Pravda ale je, že v létě, když je venku horko a člověk se potí, je někdy dobré do sprchy vlézt i dvakrát denně.

Pravidelným sprchováním zamezíte množení bakterií a předejdete mnoha problémům. Dalším preventivním opatřením je nošení správného spodního prádla. Ideální jsou bavlněné a ne příliš upnuté slipy nebo trenýrky.

Doma samozřejmě můžete v teplácích chodit i takzvaně naostro, pokud ale oblékáte džíny, vždy si pod ně vezměte spodní prádlo. Jejich tvrdá látka vám totiž jinak může způsobit nepříjemné odřeniny a vy potom nebudete vědět, kam s rukama.

Jaké zdravotní problémy řešit?

Pokud vás svědění trápí často a pravidelně, objevila se vám vyrážka nebo si všímáte zarudnutí, je třeba navštívit lékaře a poradit se s ním o dalším postupu. Možná vám to bude nepříjemné, pokud ale problémy necháte zajít daleko, bude to jenom horší.

Svědění a zarudnutí může být příznakem plísňové infekce, opruzení, odřených varlat, alergické reakce nebo třeba nepříjemných nemocí, jako jsou herpes či bradavice. Ačkoli to mnoho mužů neví, i v oblasti rozkroku se navíc mohou také usadit vši, píše Health X changes.

Všem těmto problémům se dá předcházet pravidelnou hygienou a prevencí, někdy ale ani to nestačí. Nestyďte se proto říci si o pomoc. Doktoři jsou na podobné věci zvyklí, nikdo se vám smát nebude. A už za pár dní se vám výrazně uleví.

Zdroj: Medical News TodayHealthlineHealth X changes, The Sun

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články