Suchý orgasmus: Sexuální dysfunkce, nebo nebezpečná postelová praktika?

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Intimni chvile
Zdroj: Shutterstock

Mnoho lidí má za to, že pro mužský orgasmus je ejakulace jedním z poznávacích znamení. Jenomže to není tak úplně pravda. Jde o dva zcela odlišné pojmy, které jsme se pouze naučili spojovat. Existuje také takzvaně suchý orgasmus, při kterém jednoduše muž vyvrcholí, aniž by ejakuloval.

Suchý orgasmus se podle Healthline řadí mezi sexuální dysfunkce. Na problému se může podílet mnoho faktorů, obvykle to ale bývají poúrazové stavy, chirurgické zákroky nebo podávání psychofarmak a hypotenziv na snížení krevního tlaku.

Může být nebezpečný

Pokud se sperma jednoduše nevytváří, nejedná se o velký problém. Tedy v případě, že někdo vyloženě tento jev k uspokojivému milování nepotřebuje.

Lékaři ale podle Mind Body Green upozorňují, že ochranu byste měli využívat i v tomto případě, protože nic není stoprocentní a k otěhotnění dojít může.

Větší problém nastává ve chvíli, kdy dochází k takzvané zpětné ejakulaci. To znamená, že se sperma sice vytvoří, ovšem nevypuzuje se do penisu, ale odchází do močového měchýře.

Tam se ho část vyloučí s močí, zbytek ale může zadělat na závažné zdravotní problémy.

Pokud se tak suchý orgasmus týká právě vás, rozhodně bychom doporučili poradit se s lékařem o možnostech léčby. Je možné, že doktor přijde na příčinu během prvního sezení a vše se vrátí do pořádku během pár dní.

Zadržování spermatu

Ačkoli suchý orgasmus je považován za sexuální dysfunkci, jsou lidé, které představa vyvrcholení bez ejakulace vzrušuje. Proto existuje i technika zvaná zadržování spermatu, kterou se mnozí muži pokouší naučit.

Podle některých lidí zlepšuje tato technika sexuální potěšení, jiní mají za to, že pokud budou sperma zadržovat, při snaze otěhotnět potom budou mít větší štěstí. Podle Healthline si tím ale muži způsobují především zdravotní problémy.

Na druhou stranu je dokázáno, že má zadržování spermatu také pozitivní účinky na zdraví. Po psychické stránce člověk získá nad svým tělem větší kontrolu a zbaví se úzkostí a deprese.

Po té fyzické posílí svaly a zlepší kvalitu spermií. Nejčastěji jsou ale uváděny důvody duchovní. Lidé totiž často věří, že je zadržování spermatu udělá šťastnějšími lidmi se silnými mezilidskými vztahy.

Zdroj: Medical News Today, Healthline, Mind Body Green

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články