Spíte na levém boku? Podle odborníků dobře děláte, jde o nejlepší pozici pro odpočinek

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Spici zena
Zdroj: Shutterstock

Každému člověku se v posteli leží pohodlně trochu jinak. To, v jaké pozici usínáte, má ale výrazný vliv na vaše zdraví. Jaké jsou například výhody a nevýhody spánku na boku? I tyto informace přinášíme v našem článku.

Na břiše spí podle Dream Could Sleep jen minimum lidí, což je dobře. Jedná se totiž o jednu z nejhorších možných pozic, ze které vznikají problémy se zády.

Naopak při spaní na zádech se sice páteř narovnává, mohou se ale objevit jiné komplikace. Člověku se například hůře dýchá, může se tak častěji budit nebo svým chrápáním budit lidi kolem sebe.

Spánek na levém boku

Spánek na levém boku je podle odborníků tím nejzdravějším, co pro své tělo můžete v noci udělat. Zabraňuje totiž například pálení žáhy nebo žaludečním problémům. Jak je to možné?

Žaludek je umístěný na levé straně těla. Pokud spíte na levém boku, používáte gravitaci k tomu, abyste v něm udrželi kyseliny, které se jinak pokoušejí dostat nahoru, vysvětluje Sleep Centers info.

Pokud spíte častěji na pravém boku, může se vám stát, že míváte minimálně jednou do týdne pocit nafouknutí, pálení břicha nebo žaludeční obtíže. Marně přemýšlíte, čím by to mohlo být. A přitom jen stačí změnit pozici spánku.

Pro klidné fungování mozku

Jak uvádí Healthline, klidný spánek má velký vliv na naši psychiku i na funkci mozku. Pokud se člověk v noci budí, ráno bývá nevrlý, roztěkaný, nesoustředěný. Pokud se ale vyspíme dobře, mnohem více se nám přes den daří.

Web také radí nebát se v noci používat větší množství polštářů. Pod hlavu si dejte spíše méně, nestyďte se ale nějaký ten polštář obejmout nebo si strčit mezi kolena. Každému je jednoduše pohodlná trochu jiná pozice.

Zdroj: Healthline, Sleep Centers info, Sleep Foundation, Very Well Health, Dream Could Sleep

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články