Rozmarýnový olej využijete i mimo kuchyň. Je pomocníkem pro rychlejší růst vlasů

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Rozmarynovy olej
Zdroj: Shutterstock

Rozmarýn je zdravá bylina, kterou by měl v kuchyni využívat každý. Jak se ale ukazuje, nejen tam dovede dělat zázraky. Rozmarýnový olej je totiž vhodný třeba také na podporu růstu vlasů.

Rozmarýn podporuje imunitní systém, je plný antioxidantů, normalizuje funkci ledvin, harmonizuje trávení a blahodárně účinkuje na činnost jater, uvádí Healthline.

Obsahuje mnoho aktivních látek, a to včetně vitamínů A, C, B1 a B2, dále pak železo, hořčík, fosfor, zinek nebo měď. Využívat ho jako koření se tedy rozhodně vyplatí.

Věděli jste ale, že se z něj dá mimo to udělat i olej, který potom využijete při péči o vlasy?

Trend ze sociálních sítí

Používání rozmarýnového oleje se stalo trendem na sociální síti TikTok. Ačkoli se nejprve jednalo jen o nepotvrzenou teorii, postupem času se objevilo několik vědeckých vyjádření, podle kterých skutečně může bylina vlasům prospívat.

Velká část zásluh patří kyselině karnosové, fenolické chemické sloučenině, která se v rostlině nachází, píše Medical News Today. Kyselina karnosová má protizánětlivé a antioxidační vlastnosti, které mohou pomoci omladit poškozené nervy a tkáně.

Vlasům dodává živiny

„Pokud budete minimálně dvakrát týdně používat na své vlasy rozmarýnový olej, zvýšíte průtok krve k pokožce hlavy a dodáte vlasům živiny, které potřebují. Na základě toho rychleji porostou a budou také zdravější,“ uvádí pro Cleveland Clinic dermatolog Shilpi Khetarpal.

Používání oleje je obzvláště doporučováno lidem, kteří mají problém s vypadáváním vlasů nebo kteří se potýkají vlivem stárnutí s jejich řídnutím. Olej jednoduše vmasírujete do pokožky hlavy minimálně 3 hodiny před jejím umytím.

Zdroj: Cleveland Clinic, Healthline, Today, Medical News Today

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články