Při svědění po komářím štípnutí může pomoci trik s teplou lžičkou. Vyzkoušejte ho

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Stipnuti od komara
Zdroj: Shutterstock

Každý, kdo v létě rád cestuje k vodě a spí pod stanem, se musí umět vypořádat také s nějakým tím komářím bodnutím. V posledních letech je ale hmyz stále agresivnější a často nás napadá i doma. V noci budí bzučením u ucha a ráno se budíme s nepříjemnými pupínky.

Pokud na svém těle objevíte komáří bodnutí, existuje lepší způsob, jak si s ním poradit, než ho rozškrábat do krve. Samozřejmě že to svědí a mastičky z lékárny často hned nepomáhají. Zachránit vás ale může obyčejná lžička.

Trend z TikToku

Proti svědění a bolesti po komářím štípnutí údajně pomáhá teplo. Lidé na sociálních sítích v posledních měsících hojně sdílí trik, při kterém na ránu zatlačíte nahřátou lžičkou a tím podle všeho následky komářího štípnutí zmírníte.

Stačí mít po ruce hrneček s vodou, kterou ohřejete v mikrovlnce, následně do ní ponoříte lžičku, aby se nahřála. Potom ji jednoduše přiložíte na kousnutí. Podle uživatelů TikToku trik zaručeně funguje. A očividně na něm něco bude, protože i podle vědců teplo skutečně na štípance pomáhá.

Úleva na několik minut

Podle odborného dermatologického asistenta Kevina Wanga skutečně teplo u některých lidí pomáhá kůži uvolnit a může ulevit od bolesti i svědění. Podle jeho slov se ale jedná především o krátkodobou úlevu, píše Very Well Health.

Po několika minutách se podle všeho problémy vrátí. Pokud tak člověk nechce trik se lžičkou opakovat několikrát za hodinu, o efektivní pomoc rozhodně nejde. Lepší je vsadit na krémy z lékárny.

Ty sice nemusí zabrat okamžitě, jakmile se ale jednou jejich účinky projeví, přetrvají po delší dobu. Jinými slovy tak odborníci trik s teplou lžičkou neodsuzují, pouze poukazují na to, že nejde o trvalé řešení problému.

Zdroj: Health Digest, The Seattle Times, Very Well Health, TikTok

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články