Při hubnutí je důležité pít dostatek vody. Pomáhá tělu v mnoha ohledech

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Piti vody
Zdroj: Shutterstock

Pokud se člověk snaží zhubnout, existuje celá řada diet. U většiny z nich se dočtete, že je velmi důležité vynechávat sladké nápoje, a naopak dodržovat pitný režim s obyčejnou vodou. Pití čisté vody pomáhá ve skutečnosti při hubnutí hned z několika důvodů.

Je jasné, že nahrazení sladkých nápojů obyčejnou vodou sníží příjem kalorií. To samo o sobě pomáhá při hubnutí velmi výrazně. Pitný režim je ale v tomto ohledu důležitý i z mnoha dalších důvodů.

Pití vody zrychluje metabolismus

Pokud během dne pravidelně budete pít vodu, budete také rychleji spalovat kalorie. Je to dáno tím, že voda ve vašem těle zrychluje metabolismus, a váha jde proto rychleji dolů, popisuje Everyday Health.

Výzkumy se v minulosti snažily dokázat také to, zda vypití více vody znamená spálení více kalorií. V tomto ohledu ale vědci prozatím příliš jasno nemají. Prokazatelné je pouze to, že pokud vypijete minimálně dva litry vody denně, metabolismus se zrychlí.

Méně toho sníte

Sklenici vody byste si měli dát před každým jídlem. Zaplníte tím žaludek, který potom bude mít rychleji pocit sytosti. Nebudete mít tendenci si přidávat, dokonce možná snížíte své běžné porce. A tím pádem logicky také přísun kalorií, vysvětluje WebMD.

Snížení chuti k jídlu

Kromě toho, že budete mít žaludek dříve plný, voda také snižuje samotnou chuť k jídlu. Ačkoli tak třeba nebudete ještě zcela zasyceni, nebudete mít už potřebu konzumovat cokoli dalšího. Po obědě navíc nebudete pociťovat nutnost dát si nějaký sladký dezert.

Stále probíhá řada výzkumů

Dostatečný pitný režim je pro tělo důležitý v mnoha ohledech. Ačkoli je jasné, že v jistém smyslu pomáhá voda také při hubnutí, průzkumy jsou v tomto ohledu podle Very Well Health stále ještě v plenkách.

Stále probíhá celá řada studií, které se snaží zjistit, kolik přesně vody by měl člověk během diet vypít, kdy ji konzumovat a zda je například prospěšnější voda teplá, či studená. Už nyní je ale jasné, že na lidskou postavu má voda vliv pozitivní.

Zdroj: Healthline, WebMD, Medical News Today, Very Well Health, Everyday Health

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články