Před cvičením se nikdy nemalujte. Make-up je pro vaši pokožku v takovém případě nebezpečný

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Zena cviceni
Zdroj: Shutterstock

Někteří lidé chtějí vypadat dobře při každé příležitosti. Ženy se za tímto účelem obvykle zkrášlují make-upem a málokterá dnes vyrazí do společnosti nenamalovaná. Existují ale případy, kdy je lepší přirozená krása. Například při cvičení se nosit make-up nedoporučuje.

Není výjimkou, že v posilovně narazíte na ženu, která má na obličeji make-up, oči doplněné linkami a řasenkou a ústa namalovaná rtěnkou. I při cvičení chtějí vypadat dobře. Jenomže pro lidské zdraví je daleko lepší cvičit zcela bez malování, píše Live Strong.

Make-up a pot nejdou dohromady

Ať už vyrazíte posilovat, zaběhat si, nebo si jdete s kamarády zahrát tenis či se projet na kole, vsaďte na přirozenost. Jakákoli činnost, při které se potíte, je pro vaši kůži totiž ve spojení s make-upem nebezpečná.

„Při cvičení stoupá teplota lidského těla. To otevírá póry zodpovědné za uvolňování mazu a potu. Ty se mohou následně ucpat nečistotami a bakteriemi. A pokud se do nich dostane make-up, hrozí vám vyrážky, nepříjemné svědění, ale i bolestivé záněty,“ varuje dermatoložka Lucy Chen.

Dbejte na hygienu

Pokud jdete cvičit, nepoužívejte žádný make-up. Obličej si předem opláchněte čistou vlažnou vodou. Ihned po cvičení pak proces opakujte. Je třeba z obličeje dostat pot, zbytky odumřelé kůže a bakterie, které se vám mohou v otevřených pórech usadit, píše web Medical News.

Po opláchnutí obličeje vždy použijte čistý ručník, který nikdy nesdílejte s ostatními. Následně potom můžete na pleť nanést hydratační krém. Pokožku nechte ještě alespoň hodinu odpočívat.

Teprve potom je vhodné se malovat. Pokud tak plánujete po cvičení vyrazit do města, je vždy dobré udělat si mezi tím nějaký časový rozestup. Mnoho žen totiž nanese make-up na pleť bezprostředně po cvičení, čímž nicméně stále svou pokožku ohrožují, varuje Women’s Health.

Zdroj: Medical News, Healthline, Time, Women’s Health, Live Strong

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články