Odřeným stehnům lze předcházet, zachránit vás může pudr a jiné vychytávky. Postižená místa potřebují speciální péči

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Odrena stehna
Zdroj: Shutterstock

Léto je sice obdobím, kdy si užíváme sluníčko a teplo, zároveň je pro naše tělo ale také pořádně náročné. V horkých dnech se totiž potíme a na některých místech se často velmi nepříjemně zapaříme. Stává se pak, že máme například odřenou vnitřní stranu stehen.

Pokud se vám na stehnech objevila nepříjemná červená vyrážka, která svědí a pálí, je třeba s ní bojovat. Jinak se problém může zhoršovat, a nakonec si můžete kůži rozedřít až do krve. Problém se přitom dá řešit preventivně, ale i poté, co k němu dojde.

Vhodné oblečení i hygiena

Prvním preventivním krokem je nošení vhodného oblečení. V létě se rozhodně nepařte v dlouhých kalhotách ani nenoste teplé tepláky. Zvolte pokud možno prodyšné lehké oblečení, které snižuje tření. Dámy ideálně mohou obléknout jen spodní prádlo a sukni či šaty.

Server Healthline radí právě pod ně používat takzvané stehenní pásky, které zmírňují tření a slouží nejen jako prevence, ale i v případě, že máte nohy již odřené. Vhodné jsou nejen v případě, že nosíte sukni či šaty, ale klidně také pod šortky.

Pokud někam musíte vyrazit v džínách, nikdy nechoďte takzvaně naostro. Tato látka má totiž tendenci se především v tříslech zařezávat a vytvářet vyrážku, které se dá předejít vhodným spodním prádlem.

Druhým preventivním bodem je správná hygiena. Sprchujte se raději vícekrát denně, dávejte si klidně jen rychlé vlažné sprchy, abyste šetřili vodou. Nezapomínejte ani na vhodná mýdla, přeptejte se třeba v lékárně na to pro citlivou pokožku, doporučuje Glamour.

Využít můžete také deodoranty, které slouží nejen k tomu, abyste hezky voněli, ale především jako prevence proti pocení a odřeninám.

Zachránit vás může pudr

Mnoho lidí si myslí, že pokud si odřená stehna budou mazat tělovým mlékem, zachrání situaci. Pravda je ale taková, že mastné nohy se vám o sebe budou jenom více třít a vy si ještě více ublížíte. Naopak je tedy potřeba tření zmírnit.

Na postižená místa proto aplikujte pudr, který zmírní bolest a zároveň díky němu nebude docházet k dalšímu poranění nohou. V případě, že máte stehna odřená do krve, je vhodné použít speciální gely a masti z lékárny, které mají hojivé účinky.

Zdroj: Healthline, Cleveland Clinic, Squirell’s nut butter, Glamour

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články