Nové oblečení vždy vyperte, než si ho na sebe vezmete. Nejde jen o to, že ho někdo zkoušel před vámi

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Nakup obleceni
Zdroj: Shutterstock

Když si v nějakém secondhandu koupíme oblečení, doma ho automaticky přepereme, než si ho někam oblečeme. Trička a kalhoty ze značkových obchodů ale většina z nás oblékne klidně hned den poté, co si je koupila, aniž by je nechala projít pračkou. A to rozhodně není správně.

Pokud si myslíte, že je zcela bezpečné vzít si na sebe triko, které jste koupili ve značkovém obchodě, mýlíte se. Ať už oblečení pořídíte kdykoli, je třeba ho nejprve vyprat. I když se vám třeba hodně líbí, ten jeden den navíc, než uschne, to snad vydržíte.

Alergické reakce

Pokud po oblečení nového trika nebo kalhot pocítíte svědění, pálení a na kůži se vám objeví zarudlé flíčky, je velmi pravděpodobné, že se jedná o alergickou reakci. Nemusíte mít ale strach, po vyprání oblečení pravděpodobně problém zmizí.

Módní kousky v obchodech jsou totiž často nastříkány prostředky proti skvrnám, různými zvlhčovači, které je udržují měkké a bez pomačkání a mimo jiné také často dráždivými parfémy.

Na to všechno může vaše pokožka reagovat podrážděně. Když si potom vezmete novou košili na první rande, bude sice moc hezké, že vám sluší, nicméně to, že se budete celý večer pokoušet podrbat na zádech, na váš protějšek asi moc nezapůsobí.

Jsou více nošené, než si myslíte

Možná máte pocit, že oblečení ze značkových nebo specializovaných obchodů před vámi nikdo nenosil, takže je zcela bezpečné si ho vzít na sebe i bez vyprání. To ale není pravda.

Téměř v každém obchodě jsou dnes už kabinky, kde si oblečení můžete vyzkoušet. A jak si můžete být jisti, že právě vámi vybrané tričko si na sebe už dvacet lidí nevzalo?

Chápeme, že někdy je těžké čekat, než si budete moci nový kousek oblečení vzít na sebe. Trocha trpělivosti ale za jistotu, že vám ze zdravotního hlediska nic nehrozí, rozhodně stojí, nemyslíte?

Zdroj: Self, Southern Living, Time, Byrdie

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články