Nevěřte všem gynekologickým mýtům. Milování si můžete užít během menstruace i v těhotenství

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Gynekolog
Zdroj: Shutterstock

O lidském těle je třeba mluvit. A to i o intimních věcech. Ženy především v mladším věku se za toto často stydí, přitom je to ale něco, co řešíme všichni. Řada informací se dá najít na internetu, ne všechny jsou ale přesné. Toto jsou ty nejčastější gynekologické mýty, kterým často věříme.

Spousta mladých dívek má z návštěvy gynekologa strach, a proto ji dlouho odkládají. Ve skutečnosti by ale měly docházet na pravidelné vyšetření už od 15 let, uvádí Vitalia. I díky tomu předejde člověk mnoha chybám. To, co se dozví z neoficiálních zdrojů, totiž mnohdy není pravdou.

První návštěvu neodkládat

Dokud pohlavně nežijeme, nemáme u gynekologa co dělat. To si možná myslí mnoho mladých dívek. Pravda je ale jiná. Prohlídka by od 15 let měla probíhat každý rok, a to i proto, že se během ní například naučíte samovyšetření odhalující rakovinu prsu, vysvětluje Woman Care.

Dalším důvodem potom je, že se svým gynekologem dívka probere antikoncepci. I když ještě se sexuálním životem nezačala, jednou na to dojde a je třeba, aby byla připravená.

Jak je to s tím těhotenstvím?

Některé ženy mají za to, že během menstruace mohou otěhotnět. Pravda je ale taková, že je to prakticky nemožné. Často se jedná o záměnu krvácení způsobeného přímo stykem, ke kterému samozřejmě dojít může.

Dalším mýtem je potom to, že je sex během těhotenství nebezpečný. Ani to není pravda. Pokud má žena na pohlavní styk chuť, samozřejmě je třeba postupovat opatrněji, při běžném milování ale nemůže být plod nijak ohrožen, pokud není těhotenství rizikové, vysvětluje Moreland.

Stejně tak není pravda, že by styk s partnerem vedl k vyvolání předčasného porodu. Pohlavní styk není nebezpečný v těhotenství ani během menstruace. Záleží pouze na tom, jak komfortně se žena v takové situaci cítí, tělo nicméně reagovat negativně nebude ani v jednom z případů.

Zdroj: Woman Care, All about Women, Moreland, MMI, Vitalia

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články