Mezera mezi stehny není o tom, kolik vážíte. Nebezpečný trend na TikToku dává mladým dívkám mylnou představu o kráse

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Zena v leginach
Zdroj: Shutterstock

Na sociálních sítích se v poslední době objevil trend označovaný jako legging legs. Autoři videí v něm v podstatě poukazují na to, že legíny vypadají skvěle na ženách a dívkách, které mají mezeru mezi stehny. Jenomže tento názor má celou řadu odpůrců.

Mnoho mladých dívek se řídí tím, co vidí na internetu. S tím souhlasí Georgia Trevitt v článku na webu The Sun. I ona jako malá chtěla být co nejhubenější, aby měla mezeru mezi stehny. Po čase jí i mnoha dalším lidem došlo, že je to nesmysl. Nyní se ale z nějakého důvodu trend vrátil.

„Jsem učitelkou tělesné výchovy. Na škole jsem si v posledních letech mnohokrát všimla, že se i hubené dívky bojí vzít určitý druh oblečení nebo se stydí převlékat před ostatními. A to jen proto, že nemají pověstnou mezeru mezi stehny,“ uvádí.

Je to o genetice

Na internetu se objevila celá řada reakcí na nový trend. Pokud někdo tvrdí, že mezeru mezi stehny mají pouze hubené dívky a pouze ty mohou nosit legíny, je to podle mnohých nesmysl.

„Je to jeden z nejhloupějších standardů krásy, o kterém jsem kdy slyšela. Lidé, kteří mají mezeru mezi stehny, mají tento fakt daný jejich genetikou, jejich postavením kostí,“ rozčiluje se ve videu jedna z kritiček.

„Mnoho dívek si kvůli těmto stupidním videím myslí, že pokud nemají mezeru mezi stehny, jednoduše nezapadají do společnosti. Vidím kolem sebe mnoho dětí ovlivněných tímto hloupým TikTokovým trendem,“ uvádí další.

TikTok videa blokuje

Podle průzkumů 40 % teenagerů uvedlo, že snímky na sociálních sítích v nich vyvolaly obavy o vzhled těla. I proto se sociální síť TikTok rozhodla proti trendu bojovat a výraz legging legs nyní při vyhledávání neodkazuje na videa, která jsou tímto názvem označena.

Řada uživatelů začala proti trendu bojovat také tím, že ukazují svou vlastní postavu, se kterou jsou spokojení i přes jisté nedokonalosti. „Nemám mezeru mezi stehny. Ale legíny přesto nosím,“ říká například jedna z uživatelek.

„Mezera mezi stehny skutečně nemá až tak moc společného s vaší postavou. Jde spíše o šířku boků ve srovnání se stehenní kostí,“ vysvětluje pro Rewievs doktor Ross Perry. Trendy na sociálních sítích podle něj ale bohužel vždy podávaly zavádějící informace a bude tomu tak pravděpodobně i nadále.

Zdroj: Rewievs, Women’s Health, USA Today, CBS News, The Sun

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články