Matcha čaj je prospěšný fyzickému i psychickému zdraví. Pomůže vám i zhubnout

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Matcha
Zdroj: Shutterstock

Nejspíš jste už slyšeli o matcha tea, nebo chcete-li matcha čaji, který má celou řadu zdravotních přínosů. Mimo jiné pomáhá s hubnutím a může také zlepšovat náladu. Přečtěte si, proč byste si ho jednou za čas měli dopřát i vy.

Matcha je stoprocentní zelený čaj, který je rozemletý na jemný prášek. Při jeho výrobě nedochází k fermentaci, nepřidávají se žádná barviva ani konzervanty. Jde zkrátka o čistou látku jako takovou.

Matcha na hubnutí

Matcha obsahuje mnoho pro tělo prospěšných látek. Jsou v ní antioxidanty, které významně podporují zrychlení metabolismu. I to je jeden z důvodů, proč se díky tomuto čaji často hubne.

Hlavní příčinou úbytku hmotnosti je v tomto případě EGCG katechin. Podle serveru Healthline nejedna vědecká studie dokázala, že díky pravidelné konzumaci matcha čaje mizí tuk především z oblasti břicha a boků.

Pití čaje mimo jiné také zvyšuje spalování kalorií a je tak nejen pomocníkem při hubnutí, ale také prevencí před obezitou a pomocníkem s některými nemocemi, jako jsou rakovina nebo cukrovka.

Matcha pro dobou náladu

Podle webu Sci Tech Daily se v minulosti mnohokrát prokázalo, že má pití matcha čaje pozitivní vliv na lidské zdraví nejen po fyzické stránce, ale také po té psychické. Vitamíny a minerály v surovině obsažené pomáhají k celkovému zlepšení nervového systému.

Matcha také stimuluje činnost mozku, a má proto pozitivní přinos na soustředění a paměť. Zmírňuje dopad stresu na zdraví a způsobuje bdělost. Některé studie pak dokonce hovoří o tom, že u starších osob může čaj zpomalit mentální pokles.

Zdroj: Healthline, Sci Tech Daily, Forbes, The Conversation

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články