Jak se zbavit pupínků na pozadí a hýždích? Kromě prevence pomůže obyčejný med

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Zadek
Zdroj: Pexels

Akné se netýká pouze mladých lidí, jak si mnoho osob myslí. Ve skutečnosti se s ním můžeme setkat během celého života, v pubertě je nicméně nejvýraznější. Kromě obličeje, kde je problém viditelný, se nicméně pupínky objevují i na jiných částech těla. Trápí i vás akné na zadku a hýždích? Poradíme, jak se s ním vypořádat.

Většinu času pravděpodobně pupínky na tomto místě lidé neřeší, protože nejsou vidět. Přesto ale svědí a mohou se z nich stát nepříjemné záněty. A pravda je, že například v létě chceme své tělo vystavit v plavkách a pupínky na pozadí nikoho kolem nás neokouzlí.

Příčiny vzniku akné

Akné na zadku ve skutečnosti není tak úplně klasické akné. Jedná se spíše o folikulitidu, což je zánět kožní dutiny, ze které vyrůstají drobné chloupky, vysvětluje Everyday Health.

Příčinou těchto zánětů může být často nošení spodního prádla ze špatných materiálů, někdy se ale jedná také o špatný způsob hojení chloupků v oblasti nebo třeba o podráždění agresivním potem, píše Cleveland Clinic.

Jak s pupínky bojovat?

V první řadě je důležitá prevence. Noste především bavlněné prádlo, které je k pokožce šetrné. V případě, že nosíte tanga, je třeba myslet na to, že například materiál džínů vaši kůži na pozadí také rozdráždí a k akné ve skutečnosti tento problém přispívá.

Důležitá je dále pravidelná hydratace pokožky. Během holení používejte doporučené holicí pěny a následně se o kůži starejte pomocí krémů, které se obvykle aplikují na noc. Pozor si dejte také na dlouhé koupele, které infekci přenáší z místa na místo a pupínky se tak množí.

V případě, že už na pupínky trpíte, existuje celá řada krémů, které s problémem pomáhají. Na záněty je potom vhodné přikládat různé bylinkové obklady, často také pomáhá namazat pupínky medem a zalepit náplastí, přes noc by měly zmizet, doporučuje Healthline.

Zdroj: Medical News Today, Everyday Health, Very Well Health, Cleveland Clinic, Healthline

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články