Jak pečovat o kosmetické pomůcky: Raději je běžte okamžitě vyčistit, hemží se bakteriemi

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Make up
Zdroj: Shutterstock

Ženy používají make-up téměř denně. Jenomže ačkoli slouží k tomu, aby nás zkrášlil, někdy mohou bakterie v něm naší pokožce naopak ublížit. Dáváme si ho na obličej, jen málokdo ale ví, jak o kosmetické pomůcky pečovat a jak je čistit.

Bakterie jsou všudypřítomné a bylo by naivní si myslet, že make-upu se to netýká. Denně používáme štětce na obličej, který může být třeba mastný a zpocený. Podle serveru Byrdie přitom jen 61 % žen svou kosmetiku pravidelně čistí.

Jak by se měl člověk o své kosmetické pomůcky starat, aby si mohl být jistý, že mu nehrozí žádné nebezpečí? Není na tom vůbec nic náročného, přesto to mnoho žen nedělá. Možná je proto na čase to změnit.

Mějte štětce vždy oddělené

Že na rtěnku nasadíte víčko, paletku očních stínů zavřete a pudr zašroubujete či zaklapnete, to je samozřejmostí. Ideální je ale také používat make-up spíše v tubách, do kterých se bakterie nedostanou tak snadno.

Jednou z chyb, kterou ženy často dělají, je, že neoddělují štětce. Používají jich několik, dávají je ale všechny do stejného pouzdra, svazují je gumičkou k sobě a jen tak na volno je nechávají ve své kosmetické taštičce.

Bakterie se pak přenášejí z jednoho štětce na druhý. Jde o velmi nehygienický zlozvyk. Štětce by měly být vždy oddělené a zadělané v pouzdrech. To, že je máte doma v koupelně nastrkané v kelímku společně s tužkami na oči, také není dobře.

Kosmetické pomůcky pravidelně čistěte

Právě štětce jsou podle webu New York Post nejnebezpečnější součástí kosmetiky. Proto je třeba pravidelně čistit. Server Tantalist radí například opláchnout je v octové vodě, která zničí bakterie, ale nepoškodí strukturu jemných štětinek.

Kromě toho se ale dobře starejte také o své paletky s očními stíny, rtěnky, pudry a další pomůcky. Obvykle postačí vlhký hadřík, kterým krabičky otřete, a ujistíte se, že je před uzavřením vše čisté.

Jednou za čas nezapomeňte také zcela vyprázdnit kosmetickou taštičku a vyčisti i tu.

Na závěr pak zbývá dodržovat jistá pravidla při samotném líčení. Vždy si před nanášením make-upu opláchněte obličej, a pokud si dáváte po jídle rtěnku, ujistěte se předtím, že máte rty zcela čisté a suché. Toalety jsou koneckonců v každé restauraci.

Zdroj: New York Post, New Beauty, Byrdie, Tantalist, Reena Sidhu

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články