Jak na domácí bělení zubů? Vyzkoušejte jedlou sodu nebo ovoce

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Usmev
Zdroj: Shutterstock

Lidský úsměv je krásný. Pro krásný úsměv je ale třeba se také starat o své zuby. A nemluvíme teď pouze o čištění a užívání ústní vody. Chcete, aby byly vaše zuby krásně bílé? Poradíme vám, jak na domácí bělení pomocí přírodních produktů.

Bělení zubů si samozřejmě můžete zaplatit u zubaře, jde ale obvykle o chemický proces, který je navíc poměrně drahý. Daleko více se tak vyplatí pro krásné zuby dělat něco doma. Možná by vás ani nenapadlo, co všechno vám může k zářivě bílému úsměvu pomoci.

Dieta jako prevence

Existují samozřejmě zlozvyky a také jídla, která mají na kvalitu i barvu vašich zubů neblahý vliv. Pokud pomineme kouření, po kterém zuby zůstávají žluté, je také dobré myslet na to, co jíte. Pokud svůj jídelníček vhodně upravíte, může to sloužit jako prevence a skvělá cesta, jak docílit bílých zubů.

Podle serveru Medical News Today je vhodné z jídelníčku například vyřadit kávu, tmavé limonády a džusy. Některá kyselá jídla pak poškozují zubní sklovinu a zanechávají vaše zuby žluté.

Jedlá soda

Jedlá soda je vděčným pomocníkem v domácnosti. Máme ji někde ve skříňce snad každý, protože kromě využití v kuchyni se dá použít na všemožné typy úklidu. Napadlo vás ale někdy si s ní vyčistit zuby? Vyzkoušejte to a budete mile překvapeni.

Banánová slupka

Web Pleasant Family radí si 10 minut před vyčištěním zubů přejíždět v ústech po zubech vnitřní stranou banánové slupky. Ta obsahuje kyselinu citronovou, která pomáhá při bělení zubů.

Ačkoli nejsou vědecky účinky banánové slupky dokázány, mnoho internetových fór zahrnuje komentáře lidí, kteří tento trik zkoušeli a byli s výsledkem velmi spokojeni.

Jahody a černé uhlí

Poslední možností je vytvořit si vlastní zubní pastu, díky které už po 14 dnech uvidíte velký rozdíl. Do mističky vymáčkněte pastu, kterou běžně používáte na čištění zubů, přidejte do ní rozmačkané čerstvé jahody a trochu živočišného uhlí.

Tuto směs pak naneste na kartáček a vyčistěte si s ní zuby. Kromě toho, že chuť jahod rozhodně vaši ústní hygienu zpříjemní, viditelně bělejší zuby by se měly objevit velmi brzy.

Zdroj: Healthline, Medical News Today, Pleasant Family

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články