Bojujte proti celulitidě. Existuje hned několik způsobů, jak ji eliminovat

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Celulitida
Zdroj: Shutterstock

Celulitidě se někdy říká také pomerančová kůže. Jde o estetický problém, který trápí většinu žen, a to bez ohledu na věk nebo typ postavy. Samozřejmě se objevuje častěji u obézních jedinců, velmi často jím trpí ale i mladé a štíhlé ženy. Jak proti celulitidě bojovat?

Existuje hned několik způsobů, kterými se dá celulitidě předcházet, nebo ji v případě, že už s ní bojujete, alespoň částečně eliminovat. Některé jsou dlouhodobější, patří k nim především zdravý životní styl, jsou tu ale také babské rady, které pomohou i jednorázově.

Pravidelný pohyb

Celulitida se obvykle objevuje v oblasti zadečku, břicha a stehen. Aktivní pohyb obecně pomáhá k redukci tukových zásob. I z toho důvodu je při prevenci celulitidy jedním z nejzákladnějších pomocníků.

Nejvhodnější je kombinace cvičení vytrvalostního a svalového tréninku. Běžte si dvakrát týdně zaplavat nebo zaběhat a zajděte občas do posilovny, kde vám zkušení trenéři poradí, které cviky vám proti celulitidě pomohou.

Zdravé jídlo a pitný režim

Vyhněte se fastfoodovým potravinám, alkoholu a energy drinkům, slaným a sladkým pochutinám. Místo toho zařaďte na jídelníček více ovoce a zeleniny. Pokud zlepšíte svou stravu, celulitida nebude mít šanci. Důležité také je dodržovat správný pitný režim, tedy alespoň 2 litry tekutin denně.

Masáže

Pokud se u vás už celulitida objevila, zbavit se jí dá pomocí profesionálních masáží. Odborníci dobře vědí, kam sáhnout a jaké krémy použít, aby vašemu tělu ulevili. Na internetu ale jistě najdete celou řadu návodů, jak si udělat masáže doma, abyste nemuseli každý týden utrácet velké peníze.

Podle serveru Cosmopolitan jsou proti celulitidě vhodné nejen takzvané masážní baňky, ale například i pobyt ve vířivce. Existují také masážní kartáče, které stimulují průtok lymfy a pomáhají efektivně odstraňovat odumřelé kožní buňky.

Bylinky

Závěrem jsou tu takzvaně babské rady, které někdy fungují daleko lépe, než by člověk čekal. Celulitidu řešily naše babičky například skořicovými zábaly, masážemi jablečným octem nebo potíráním těla kávovou sedlinou.

Kromě toho fungují na celulitidu i některé bylinky jako například bříza, jitrocel nebo devětsil. Ty obvykle obsahuje i kosmetika, která se na celulitidu prodává v drogeriích.

Zdroj: WebMD, Healthline, Cosmopolitan

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články