Táta v sukni: Malá Natalie vyrostla v dámu. Už neobměkčuje lidi psím pohledem, ale používá ženské zbraně

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Tata v sukni
Tata v sukni

Nejznámější roli si zahrála ve filmu Táta v sukni. Tady ztvárnila nejmladší dceru Robina Williamse, který si ve snímku z roku 1993 zahrál dvojroli otce a chůvy. Mara Wilson později natočila ještě pár filmů, jenže ji televize brzy omrzela.

Dnes je herečce třicet tři let. Věnuje se však už pouze divadlu. Televizní zkušenost pro ni byla nepopsatelná, podle vlastních slov to ale nakonec nebylo nic, čím by se chtěla živit.

Režiséři ji objevili díky televizním reklamám

Dívka byla už ve věku pěti let velmi herecky nadaná. Snažila se sama angažovat, a s pomocí rodičů se jí nakonec podařilo dostat se jako dětské herečce do několika televizních reklam.

Právě zde si jejího talentu všimli režiséři. Mara Wilson se tak dostala k seriálu Melrose Place. Díky tomu o ní získalo široké okolí povědomí. Později přišla nabídka na jednu z hlavních rolí právě ve snímku Táta v sukni.

Film měl obrovský úspěch, a malá Mara tak o dva roky později zazářila ještě jednou, a to ve filmu Zázrak v New Yorku.

Zdroj: Profimedia

Později získala ještě několik dalších rolí, v roce 2000 se ale rozhodla dát si od filmování pauzu a dala se na studia.

Zamilovala se do divadelního herectví

Na škole v New Yorku se poprvé Mara Wilson setkala s oborem drama. Divadelní herectví ji uchvátilo. Učitelé oceňovali její talent a obsazovali ji do školních představení.

A tehdy si herečka uvědomila, že tohle je to, čemu se chce skutečně věnovat. Došlo jí, že s televizí začala v příliš mladém věku, a nic jiného pro ni tak nikdy neexistovalo.

Když ale srovnala hraní před kamerou s divadlem, došlo jí, že ji televizní role vlastně ani příliš nebavily. Za zkušenosti je vděčná, dnes se ale věnuje pouze divadlu. Na své dětské vystupování před kamerou vzpomíná s láskou, zároveň ale ví, že už by ho nikdy nezopakovala.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články