Tisíce dívek teď touží mít nohy jako Barbie. Dělají obrovskou chybu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
barbie nohy
Zdroj: Shutterstock

Barbie je pro mnoho lidí symbolem dokonalé ženské krásy. A poté, co se do kin dostal film s Margot Robbie v hlavní roli, se tato pravda ještě znásobila. Ne ve všem by se ale lidé měli chtít Barbie podobat. Například její styl chůze je podle lékařů dokonce nebezpečný a dívky, které jej napodobují, dělají obrovskou chybu.

v traileru k současnému trháku Barbie je vidět, jak hlavní hrdinka kráčí ve svých růžových botách po růžovém koberci. Když si je ale vyzuje, zůstane jejich poloha stejná jako ve střevících na vysokém podpatku. Stojí pořád na špičkách, což má zobrazovat dokonalou nohu Barbie jako takové.

Na základě tohoto videa se na sociálních sítích rozmohl trend, ve kterém se tisíce dívek pokouší nohu Barbie napodobovat.

Jako první dokonalou nohu předvedla tiktokerka Shanna Scribner. Na základě jejího videa se z celé situace stala výzva pro mnoho dalších tvůrců.

Rizika dokonalé Barbie nohy

Na základě narůstajícího počtu videí se objevily obavy lékařů, kteří před trendem varují. Doktorka Jodi R. Schoenhausová například upozorňuje, že dlouhodobé dodržování pózy na špičkách může být velmi nebezpečné.

„Nohy vypadají dokonale, protože jsou opticky prodlouženy. A pokud pózu vyzkoušíte jednou nebo dvakrát, nejspíš se vám nic nestane. Při dlouhodobějších pokusech ale může dojít k podvrtnutí vazů a zraněním běžně pozorovaným při používání vysokých podpatků,“ upozornila podle serveru First Post.

Rozvoj mozolů

Kromě toho, že je trend nebezpečný a může při něm dojít ke zranění, varují profesionálové také před dalšími možnými komplikacemi. Pokud budete na špičku upínat takový tlak, může dojít k bolestem v noze.

Stejně tak se noha špatně prokrvuje, což zase může způsobovat rozvoj mozolů. Celkově je tak trend velmi nebezpečný a lékaři doufají, že jak se objevil, tak také rychle velmi brzy odezní.

Barbie možná vypadá dokonale, je to ale za nějakou cenu. A je třeba si uvědomit, že v reálném životě by se tímto stylem prakticky přežít nedalo. Pokud tak chcete mít nohy dokonalé, ale hlavně zdravé, tomuto trendu se raději vyhněte.

Zdroj: The List, ND TV, First Post, Cleveland Clinic, Instagram, TikTok

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články