Britka dostala v nemocnici infekci. Po operaci jí zčernalo a odumřelo prso

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Sara Platt
Zdroj: Profimedia

Dvaatřicetiletá Britka Sara Platt odjela v touze po kráse do Turecka, kde zaplatila 14 tisíc liber (kolem 374 tisíc korun) za plastickou operaci. Ta trvala 13 hodin. Nyní již však Sara není tou samou osobou, jakou prý byla. Kromě komplikací s infekcí jí mělo „zemřít“ pravé prso.

Britka shodila mnoho kil a k její vysněné postavě bylo zapotřebí odstranit nadbytečnou kůži, která jí po zhubnutí zůstala.

„Zemřelo“ jí prso

Operaci na odstranění kůže objednala Sara v Turecku poté, co prý strávila 17 měsíců průzkumem různých plastických chirurgů.

V rámci operace jí měla být odstraněna nadbytečná kůže a měly být vloženy prsní implantáty.

Po třináctihodinové operaci již dle serveru Daily Star „není tou samou osobou, jakou byla předtím“. Dříve byla sebevědomou ženou, nyní se bojí na své tělo podívat.

Po operaci jí z ran začala vytékat hnědá tekutina a dle svých slov byla ponechána bez péče a bojovala o svůj život. Nakonec jí turecký lékař poslal na okamžitou reoperaci.

Měla být při vědomí, když jí odstraňovali infikované části kůže. Bolestí Britka dle svých slov omdlévala.

Navíc jí během operace mělo „zemřít“ pravé prso, které jí zčernalo. Při následných opravných operacích jí toto prso muselo být odstraněno a s tím i 30 % levého prsa.

Nebezpečná infekce

Po návratu do Spojeného království musela podstoupit osm operací, aby se vyléčila, protože se její rány infikovaly.

Dle informací měla dostat infekci, která je často odolná vůči léčbě a kterou se nakazila nejspíše v turecké nemocnici.

Nyní se rozhodla svůj příběh zveřejnit proto, aby varovala ostatní. Toto se jí prý daří a již se jí podařilo jednu ženu od operace v Turecku odradit.

„Mám hrozné sny o tom, že mě zabíjí v nemocnici a topím se v krvi,“ uvedla Platt.

Kromě osvěty pro ostatní také založila sbírku, aby měla finance na novou operaci, která by napravila napáchané škody na jejím těle. Z peněz by dále chtěla zažalovat tureckého lékaře, který její operaci zkazil.

Nyní se věci ujali právníci, avšak turecká strana dle serveru Wales Online trvá na tom, že lékař nepochybil a na vině je zejména nedostatečná rekonvalescence ze strany pacientky.

Zdroje: Daily Star, Wales Online

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články