Nadávali mu do krav a šikanovali ho. Kvůli vitiligu si prožil své

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
bashir aziz 1
bashir aziz 1

Bashir Aziz je nyní uznávaným modelem, v mladí si však prožil peklo. A to vše kvůli genetické poruše vitiligo, která způsobuje změny pigmentace kůže. Mladý muž se přes posměšky dokázal rychle přenést a nyní mu jeho tělo vydělává velké sumy. Jenže to má jeden háček.

Přestože se Bashir odlišoval od ostatních dětí, naučil se přijímat svou pokožku a mít se rád. „Lidé mě trochu mě šikanovali. Říkali mi kráva nebo zebra. Samozřejmě to na mě mělo nějaký dopad, stejně jej měly další přezdívky. Ovlivnilo to i moji důvěru v ostatní,“ vzpomíná Bashir.

Jedinečnost hraje modelingu do karet

Jeho maminka mu chtěla trochu ulehčit, a tak mu bílé skvrnky zakrývala make-upem. Jenže Bashirovi to nijak nepomohlo a pořád se cítil kvůli nadávkám hrozně.

Trvalo to ještě dalších pár let, než se Bashir naučil sebelásce. „Když budete milovat sami sebe, budou vás milovat i ostatní,“ vyslovuje motto, kterým se řídí.

Zdroj: Instagram Bashir Aziz

Svět modelingu je v posledních letech velmi otevřen novým, neokoukaným tvářím, což Bashirovi hrálo do karet. „Lidé hledají nové věci, nové tváře a novou módu. Více se zajímají o rozmanitost, jsou otevřenější a akceptují skutečnost, že každý je svým způsobem jedinečný. Myslím, že je to úžasné,“ jásá mladý Brit, jehož proslavila právě kampaň ukazující rozmanitost mužských těl.

Co si budeme povídat, zatímco existuje mnoho firem, které dělají osvětu v tom ženském vnímání krásy, u mužů jsou dost pozadu. I Bashir ale ukazuje, že krása je mnohem víc než jakýsi společensky zakořeněný ideál.

Vitiligo začalo ustupovat

Bashirovou zvláštností je, že vitiligem bylo postihnuto na osmdesát procent jeho těla. V posledních letech však ustoupilo o úctyhodnou polovinu.

Zdroj: Instagram Bashir Aziz

To Bashira trochu vyděsilo, přeci jen dokázal proměnit vitiligo v přednost, jež mu dala práci a vydělává mu velké částky.

Pak si ale uvědomil, že je to jen práce, a je rád, že je zdravý a spokojený. Ostatně ke svému původnímu zaměstnání v obchodu se může vrátit vždycky.

Autor: Alice Konopásková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články