Zázrak jménem Matcha čaj. Silný antioxidant, který podpoří imunitu a spaluje tuky

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
matchacaj
matchacaj

Pokud patříte mezi milovníky zeleného čaje, pak jste o Matcha čaji už jistě slyšeli. Tento zelený prášek z Japonska, nadupaný antioxidanty, se stal oblíbenou superpotravinou a kromě podpory hubnutí přináší i pocit pohody a klidu naší mysli. Zaslouženě se stal oblíbeným doplňkem stravy celebrit, expertů na výživu a sportovců. V čem spočívá kouzlo tohoto lahodného nápoje?

Kouzelný zelený prášek z Japonska

Matcha čaj je prášková forma zeleného čaje. Je oslavován jak celebritami dbajícími na své zdraví, tak odborníky na výživu. Je to japonský mletý čaj a patří mezi nejstarší odrůdy takzvaných zastiňovaných druhů. Know-how jeho výroby, která je jedna z nejsložitějších, zná pouze elita mezi japonskými farmáři.

Zdroj: 123RF.COM

Při buddhistických ceremoniích se používá už stovky let. V západním světě se dnes užívá kromě pití samotného jako ochucovadlo výrobků s příchutí zeleného čaje, zmrzliny, nápojů či čokolád.

Čaj plný antioxidantů

Není to obyčejný zelený čaj. Zrychluje metabolismus, pomáhá spalovat tuk, zlepšuje paměť, soustředění a mysl uvádí do klidného módu. Dodává našemu tělu chlorofyl, minerály (vápník, draslík, zinek, železo), beta karoten, vitamin E, C i aminokyselinu L-Theanine. Obsahuje až 100 x více zdraví prospěšných antioxidantů než jiné zelené čaje. Především katechiny.

Katechiny jsou vyjímečné antioxidanty, které obsahují superpotraviny jako právě zelený čaj, jablka či kakao. Čaj Matcha má oproti nim obsah katechinů velmi vysoký a z toho pramení jeho přínos pro naše zdraví.

Zdroj: Kamil Macniak/123RF.COM

Vědci zjistili, že právě díky vysokému obsahu těchto antioxidantů je ideálním doplňkem stravy pro sportovce, jelikož výrazně přispívá k regeneraci svalů a zvyšuje sportovní výkon. Také pomáhá při boji s rakovinou, jelikož regeneruje poškozené buňky. Zlepšuje imunitní systém.

Užívání

Připravit si svou denní dávku Matcha čaje je snadné. Obecně se doporučuje pít dva šálky denně. V malém množství si ho mohou vychutnávat i těhotné ženy nebo děti od 4 let. Pokud máte raději teplý čaj, vyzkoušejte ho dochutit lžičkou medu a kapkou limetky.

Velmi chutný je i jako studený nápoj. Pro jeho přípravu je vhodný shaker. Je důležité prášek ve vodě dobře rozmíchat. Doporučujeme ochutit kapkou bezinkového nebo javorového sirupu. Dobrou chuť.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články