Teplá voda s medem každé ráno udělá pro vaše zdraví více než kupované doplňky stravy

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Medova voda
Zdroj: svitlini / Shutterstock.com

Lékárny jsou přeplněné různými doplňky stravy, které vám zaručeně pomohou s mnoha problémy a vytáhnou z vašich peněženek mnoho financí. Přitom ten nejlepší všelék máte již doma – med. V kombinaci s teplou vodou udělá doslova zázraky.

Med se jako sladidlo a lék používá již tisíce let a obsahuje kolem 180 složek, jako jsou vitamíny, minerály, aminokyseliny, antioxidanty a další.

Každodenní pit medové vody má dle vědeckých studií mnoho benefitů jak pro dospělé, tak pro děti.

Med a pokožka

Med má prokazatelně mnoho výhod pro naši pokožku zejména u popálenin. Dokonce existují důkazy, že staří Egypťané, Řekové a Římané používali med k léčbě kožních onemocnění.

V přehledu 26 studií, které zahrnovaly více než 3 000 lidí, byl med při hojení popálenin účinnější než konvenční léčba

Kromě toho může být med účinnou léčbou diabetických vředů na nohou.

Předpokládá se, že tyto léčivé vlastnosti medu pocházejí z antibakteriálních a protizánětlivých sloučenin, které med obsahuje.

Urychlení léčby u dětí

Dětem medová voda pomůže snížit trápení s úporným kašlem, čímž předejdete nepříjemnému podráždění dýchacích cest. A navíc jim při nachlazení pomáhá lépe spát.

Studie na 300 dětech s infekcemi horních cest dýchacích zjistila, že ty děti, které užívaly med, byly rychleji zdravé než děti užívající placebo.

Mnozí rodiče navíc znají, jak je těžké do nemocného dítěte dostat medicínu, která mu nechutná. Sladký med však bude pro děti spíše odměnou.

Jednu výjimku však užívání medu u dětí má – nikdy by se neměl podávat dětem mladším jednoho roku kvůli riziku botulismu.

Med a jeho další vliv na tělo

Jedním z velkých benefitů pití tohoto nápoje jsou antibakteriální vlastnosti medu, které mohou chránit tělo před infekčními chorobami.

Je tedy velmi pomocníkem v posílení imunity, a to zejména v kombinaci s citronem.

Med také pozitivně působí na střevní bakterie a pomáhá udržovat střevní mikroflóru v rovnováze. Navíc obsahuje aminokyseliny, minerály a vitamíny, které napomáhají vstřebávání cholesterolu a tuků, čímž zabraňují přibírání na váze.

Byli jste posedět s přáteli a nyní si nadáváte, že jste to přehnali a kocovina převzala nadvládu nad vaším tělem? Tak v tom případě zbystřete, protože med může snížit koncentraci alkoholu v krvi a tím snížit projevy kocoviny.

Pokud tedy chcete své tělo chránit přirozenou cestou, která navíc chutná, udělejte si každé ráno teplou vodu s medem a citronem, a máte jistotu, že jste pro své tělo tento den udělali maximum.

Zdroje: Stylecraze, WebMD, Healthline, Femina

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články