Světlana Nálepková nechce zažít to, co její dcera dcera Pepina!

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Svetlana Nalepkova Medical Institut 1
Svetlana Nalepkova Medical Institut 1

Známá herečka Světlana Nálepková (59 let) vypadá na svůj věk skvěle a je hodně znát, že o sebe pečuje. Jak ale sama přiznává, existuje část těla, kterou zanedbává, přestože pravidelně cvičí jógu a denně stojí na nohách v divadle.

Trpím na podpatcích

Světlana aktuálně v divadle účinkuje v muzikálech Sestra v akci nebo Čarodějka a na jevišti stráví i šest hodin denně.

„Když mám dvě představení za den, je to opravdu náročné a nohy to odnášejí nejvíc. O tom, jak trpím ve vysokých podpatcích, snad ani nemluvím,“ směje se herečka  a pokračuje: „Sama naštěstí nemám, a nikdy jsem neměla problém s křečovými žilami. Měla ho ale moje dcera Josefína a někdy okolo sedmadvaceti let ji dokonce operovali. Proto jsem si řekla, že není vůbec od věci nechat si je zkontrolovat na místě, kde už to dlouhá léta znám a kde se personálu bez obav svěřím do péče s čímkoliv, co mě trápí.“ A tak vyrazila na preventivní prohlídku křečových žil do plzeňského Medical Insitutu k MUDr. Liborovi Dvořáčkovi.

Zdroj: Medical Institut

Prevencí do letních sukní

„Vůbec jsem netušila, co mě čeká, nikdy jsem nic takového neabsolvovala. Neměla jsem strach, jen mi proběhlo hlavou, jestli to bude bolet. A můžu všechny uklidnit, že to nebolí vůbec. Pan doktor mi všechno vysvětlil a pak mi udělal vyšetření barevným Dopplerem,“ popisuje Světlana. Barevný Doppler je nejmodernější sonografický přístroj, který zobrazuje žíly barevně. Spolu s lékařem pak klient okamžitě vidí, zda jsou žíly průchozí.

Pokud je vše v pořádku, stačí kontrola jednou za dva roky, pokud ne, je ideální problém okamžitě řešit. Menší problémy se řeší laserem, při větších je nutná operace. A jak dopadla Světlana Nálepková? „Všechno je v pořádku, mám přijít zase za dva roky na kontrolu,“ hlásí spokojeně a doporučuje všem ženám, aby svým nohám věnovaly pozornost včas. „Chceme přece nosit sukně a šaty a odhalovat dokonalé nožky bez nevzhledných žilek a žil,“ uzavírá.

Autor: Tereza Netolická


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články