Komerční sděleníZdravíŽivotní styl

Proč byste se měli vyhýbat pobytu v hlučném prostředí a jak se v něm případně chránit

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
hlucne prostredi
Zdroj: Piotr Wytrazek / Shutterstock.com

Ačkoliv někteří lidé o sobě rádi tvrdí, že mají smyslů šest, většina z nás se spokojí s pěti základními. Mezi ty řadíme zrak, čich, chuť, hmat a sluch. A právě o posledním zmíněném smyslu budou pojednávat následující řádky.

Všeho moc škodí

Chodíte rádi na koncerty? Chápeme, že atmosféra na takové akci je neuvěřitelně nabíjející a slovy nepopsatelné, ale jste si vědomi toho, že i pouhé pětiminutové vystavení nadměrnému hluku se negativně projeví na vašem sluchu? Hlasitost kapel na koncertech se pohybuje okolo hranice 100 dB. Pro lidské ucho je doporučováno nepřekračovat hranici hluku 80 dB. Jestliže se ale nechcete živých koncertů vzdát, vezměte si s sebou příště chrániče na uši. S jejich pomocí ulevíte svému sluchu a nepoškodíte si jej.

Rizika práce v hlučném prostředí

Někdy jste ale hluku vystaveni od pondělí do pátku po dobu osmi hodin. A to zejména v případech, kdy se věnujete buď hlučné práci nebo pracujete v přirozeně hlučném prostředí. To může mít za následek to, že se vracíte večer domů s nepříjemnou migrénou a nemáte chuť vyrazit s přáteli ani partnerem ven, protože toužíte po klidu. I v takových situacích stojí za zvážení investice do ochrany sluchu.

Spolehlivé, kvalitní a pohodlné

Ať už si tedy špunty do uší a jiné chrániče sluchu pořizujete z různých důvodů, vždy byste měli investovat hlavně do kvality. Chrániče uší by měly být pohodlné a příjemné na nošení. Jedním z e-shopů takových ochranných pomůcek je například Hoffmann Group. Kromě kvality nabízí i široký sortiment, ze kterého si určitě vyberete.

Starejte se o svůj sluch a dobrovolně nevyhledávejte hlučné prostředí. Kromě případných bolestí hlavy, které z dlouhodobých pobytů v hluku vznikají, riskujete i vážné poškození sluchu, které je bohužel nevratné.

Autor: redakce


Související články