Mirka (45). Na třídní schůzce jsem se zamilovala do synova učitele. Plánujeme první rande

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena 11
zena 11

O manžela jsem přišla před pěti lety. Jednoho dne se zkrátka rozhodl, že je pro něho život v Česku nudný, a odletěl do Itálie. Dlouho mě přemlouval, abych vyrazila s ním, ale ani mně, ani našemu synovi to nevyhovovalo. Proto se malého Adama zřekl a nechal nás samotné.


Ačkoli jsem rozvod těžko snášela a dlouho si nedokázala vysvětlit, proč se tak najednou můj exmanžel změnil, nakonec jsem se smířila s tím, že syna budu vychovávat sama. Je mu dnes dvanáct let a chodí do šesté třídy.

Ve škole jsem se seznámila s jeho učitelem. Pozval mě na kávu, já odmítla

Když jsem byla na třídní schůzce, na svého syna jsem slyšela samou chválu. Zvláště pak od jeho třídního učitele Tomáše. Adámek se prý skvěle učí, vychází se spolužáky, je to vzorný chlapec. Měla jsem obrovskou radost ze všeho, co jeho učitel říkal. Když mi ale navrhl, že bychom možná mohli Adamovy úspěchy probrat i někde u kávy, odmítla jsem.

Nechtěla jsem, aby měl syn ve škole problémy

Vím, jak to mezi dětmi chodí. Kdyby se dozvěděly, že se s Adamovým třídním bavím víc než jen jako matka s učitelem svého syna, začalo by peklo. Adamovi kamarádi by si mysleli, že jeho známky jsou jenom protekce, začali by se mu smát, možná ho i šikanovat. Navíc si nemyslím, že by dvanáctiletý chlapec chtěl za otce někoho, kdo mu dává domácí úkoly a zakazuje mu běhat po chodbách. Proto jsem si myslela, že s Tomášem nikdy nikam nepůjdu, a jeho návrh mi připadal nevkusný.

Zdroj: 123RF.COM

Nemohla jsem na něho přestat myslet. Nakonec jsem s kávou souhlasila

Možná je to tím, že je Tomáš opravdu pohledný a milý chlap, možná se mi takový ale zdá jen proto, že celou dobu chválil mého syna. Nemohla jsem o jeho návrhu přestat přemýšlet. Začala jsem si prohlížet fotky na jeho facebookovém profilu a nakonec jsem mu napsala, aby tedy něco vymyslel.

Dohodli jsme se, že Adamovi zatím nic neřekneme, dokud nebudeme mít jasno. Je možné, že mezi námi ani nepřeskočí jiskra. Teď vymýšlíme, kam půjdeme, abychom měli dostatek soukromí i času. Tomáš nemá čas přes týden, já zase příliš nebývám doma o víkendech. Je proto dost možné, že než se domluvíme, celé to nějakým způsobem vyšumí. Pokud bychom ale skutečně k něčemu dospěli, nevím, jak se k situaci postaví Adam.

Vím, že má na otce hezké vzpomínky a že ho začal nesnášet, když nás opustil. Proto mám obavy, že jakýkoli nový muž v mém životě pro něho bude silnou ránou pod pás. Pokud se jím navíc stane jeho třídní, nedovedu si představit, zda to dokáže vůbec nějak přijmout.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články