Jaké kosmetické změny jsou aktuálně u mužů oblíbené? Budete se divit, co vše jsou ochotni podstoupit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Plasticka operace
Zdroj: Shutterstock

Přesun z kanceláří do pohodlí domova způsobil neočekávané zrychlení již objevujícího se trendu. Tím jsou pánská kosmetická ošetření všeho druhu, která se stala populárnější než kdy jindy.

Provádění kosmetických procedur u mužů vzrostlo mezi lety 2001 a 2018 o dvacet devět procent a pandemie jednoduše pobídla více mužů, aby hledali způsoby, jak řešit příznaky stárnutí, ochablé pokožky a dalších problémů, které mohou pěkně potrápit.

Krása kvete v každém věku

„Rostoucí počet mužů vyhledává kosmetické procedury, které mají nejen zlepšit jejich vzhled, ale také posílit jejich sebeúctu a sebevědomí,“ říká bostonský plastický chirurg doktor Samuel Lin.

Rostoucí zájem dokonce inspiroval dermatology a kliniky k úpravě marketingu a propagace tak, aby si vše od botoxu až po operaci očních víček mohli dovolit i muži a necítili se při návštěvě kliniky špatně.

Plastický chirurg doktor David Shafer z newyorské Shafer Clinic Fifth Avenue poznamenává, že zvýšené povědomí o vzhledu vedlo muže k tomu, aby volili konturování krku a vylepšení brady. Tyto procedury jsou u mužů aktuálně velice populární.

Proč muži volí botox

Botox je pravděpodobně nejznámější a nejméně invazivní kosmetické ošetření. Toto ošetření má devatenáctiletou historii při řešení vrásek. Využívají ho ti, kteří chtějí zpomalit proces stárnutí obličeje.

„S častějším používáním sociálních medií a online videokonferencí si stále více mužů prohlíží své tváře,“ říká kosmetička Kristina Kitsos. Říká, že práce z domu povzbudila mnoho mužů k tomu, aby zvolili injekce botoxu.

Většina mužů chce vypadat mužně, a proto volí vpichování botoxu do obočí. Tato technika udržuje mužské obočí v tom nejlepším stavu a muži nevypadají zženštile. Muži ovšem také používají botox ke snížení vrásek kolem očí.

Podle kosmetičky muži také překvapivě používají botox v podpaží, aby zamezili nadměrnému pocení. Tato procedura snižuje úzkosti a zvyšuje sebevědomí u těch, kteří trpí nadměrným pocením.

Velice oblíbená se u mužů stala také aplikace kyseliny hyaluronové. Ačkoliv se tato látka vytváří v našem těle přirozeně, její aplikace podporuje přirozenou hydrataci pokožky. Pokud přemýšlíte nad nějakou procedurou, neváhejte a vydejte se do specializované kliniky, kde vám zaručeně poradí.

Zdroj: Ask Men
Autor: Štěpán Pacík


Související články