Jak docílit zářivého úsměvu? Jde to i bez drahých bělících past na zuby

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
bilezuby
bilezuby

Trápí vás zažloutlé zuby a žádná z doporučovaných zubních past nepomáhá? Nevyhazujte zbytečné peníze, existuje několik způsobů, jak rozzářit úsměv. Někdy k tomu stačí i to, co máme všichni běžně doma.


Dokonalý pravidelný a bílý chrup jako z reklamy pravděpodobně touží mít ve svých ústech spousta lidí. Jak ho ale dosáhnout? Bělení u zubaře je poměrně finančně náročné a navíc se musí provádět opakovaně. Zubní pasty nepomáhají a vy už chcete svou snahu vzdát? Poradíme, jak na bílé zuby snadno a rychle.

Dbejte na svůj jídelníček

Zdroj: Mirko Vitali/123RF.COM

Tak jako většina věcí týkajících se lidského těla, i tento problém souvisí především s vaším stravováním. Zubům nejvíce škodí potraviny jako borůvky, sojová omáčka, kečup a řepa. Mnohem větším problémem jsou ale některé nápoje. Mezi ty patří káva, černý čaj a ovocné limonády s potravinářským barvivem.

Není samozřejmě třeba tato jídla zcela vynechat z jídelníčku. Dobré ovšem je nekonzumovat je příliš často a pokaždé si po nich vyčistit zuby.

Naopak bychom si měli dopřávat vysoký přísun vitamínů z ovoce a zeleniny. Problémy se zažloutlými zuby totiž odstraňují syrová jablka, okurky, mrkev, kedlubny a květák.

Zdravý životní styl jídlem nekončí

Zažloutlé zuby způsobuje především kouření, pokud tedy chcete mít krásně bílý a zářivý úsměv, je na čase se tohoto zlozvyku zbavit. Stejně tak ubližuje časté pití červeného vína a nadměrné užívání léků proti bolesti. Vyvarujte se také stresu, který obecně způsobuje poměrně velkou část problémů v lidském těle.

Kokosový olej místo ústní vody

Zaručeným způsobem, jak docílit bílých zubů, je přidat do pasty rozmačkanou čerstvou jahodu. Pasta tak bude nejen lépe chutnat, ale jahodová semínky vyčistí žluté části zubů do běla. Doporučujeme také potírat zuby vnitřní částí banánové či pomerančové slupky. Pokud si navíc dvakrát do týdne vypláchnete ústa kokosovým mlékem a zuby potřete kokosovým olejem, účinek je za pár týdnů zaručený.

Věřte nevěřte – spálený toast pomůže

Pokud v kuchyni bojujete s vařením a připálíte i toastový chleba, pak je tento postup přesně pro vás. Ač se to zdá možná trochu neuvěřitelné, pokud si černou spálenou stranou potřete zuby, dojde k odstranění zažloutlých skvrn. Zuby si samozřejmě po aplikaci vyčistěte – třeba pastou s rozmačkanou jahodou.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články